Вберегти ліс від вогню допомагають мінералізовані смуги

Боротьба з лісовими пожежами вимагає як фінансових, так і людських ресурсів. Щоб знизити ризик виникнення загорань, працівники ДП «Голованівський лісгосп» проводять профілактичні заходи. Частина з них спрямована на недопущення загорань у лісових масивах, решта – на боротьбу з вогнем і його нерозповсюдження на великі території.

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка грунту на певну ширину трактором з навісним інвентарем. Мінеральний шар грунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею. Під час загорання така зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву.

Території з молодими насадженнями обов’язково захищаються мінсмугами. Облаштовують їх також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями. Окрім створення нових смуг, кілька разів на рік працівники лісового господарства проводять догляд за вже існуючими, так як накопичення шару горючих матеріалів (хвоя, листя, гілки, трава) відбувається постійно. Для контролю якості смуги проводиться візуальна оцінка ступеня мінералізації, тобто відкритості шару ґрунту. У комплексі заходів оцінюється ступінь охоплення мережею мінералізованих смуг всієї території лісового масиву.

З початку 2020 року лісництвами створено 10 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 235 км існуючих мінералізованих смуг. Такі заходи дозволяють не допустити поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів, а подекуди й вберегти ліс від масштабних вигорань. Але, навіть такі заходи не стануть гарантією уникнення лісових пожеж без свідомого та відповідального ставлення громадян. Державна лісова охорона Голованівського лісгоспу закликає громадян дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *