Важливо знати! Переведення годинника на літній час!

Україна в ніч на неділю, 28 березня, перейде на літній час, оскільки нормативних документів про скасування цієї норми уряд не прийняв. Таким чином, о 03:00 28 березня необхідно буде перевести годинник на одну годину вперед.

У 2011 році Україна вже скасовувала перехід на зимовий час, але потім рішення відмінили через хвилю обурення. У західних областях нарікали, що дітям доводилося ходити в школу затемна. І в цілому такий крок вважали наслідуванням Росії. Тодішній президент Янукович торгувався з Росією з низки проблем і “питання часу” вважали одним з елементів торгу.

Загалом же в Україні переводити час на одну годину вперед почали влітку 1981 року – разом із рештою Радянського Союзу. На літній час почали переходити щороку в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня. Восени стрілку переводили на годину назад, а навесні – вперед. У світі годинники переводять у близько ста країнах. Ця практика з’явилася на початку ХХ століття, а саме під час Першої світової війни Німеччина намагалася так економити вугілля. Згодом приклад перейняла і Велика Британія.

Утім зараз все більше держав від цього поступово відмовляються (Японія, наприклад, відмовилася від переведення годинників ще у 1950-х роках). Однак є і приклади, коли країни переставали переводити час, а потім знову поверталися до такої практики, як свого часу зробили США та Німеччина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *