Тривають весняні лісогосподарські роботи

Для реалізації на озеленення населених пунктів у шкільне відділення лісорозсадника Вільховатського лісництва ДП «Голованівське лісове господарство» висадили декоративні чагарникові та деревні породи на площі 0,05 га. Всього у Вільховатському лісництві вирощується близько 9 тис. шт. саджанців декоративних рослин. Cамшит, ялівець, туї, – все це можна знайти на декоративному розсаднику. Тут ретельно дбають про якість декоративного посадкового матеріалу. Під шкілку відвели тиху місцину, де влітку прохолодніше, а взимку затишніше. Його площа становить близько 0,25 га. Тут поки що переважають дворічні саджанці, але є й чотирирічні. Вирощування декоративного посадматеріалу – дуже кропітка робота. Дбають про них досвідчені лісокультурниці.

Зараз головне завдання лісівників – вчасно провести живцювання, щоб майбутній посадковий матеріал гарно розвивався. Адже це – запорука гарної приживлюваності та якісного посадматеріалу. Лісництво має теплицю загальною площею240 метрів квадратних, яка обладнана системою поливу. Тут з крихітних живців вирощують матеріал для озеленення та декору. Щороку навесні проводять живцювання хвойних, влітку (у червні) – листяних декоративних порід. Кількість видів стараються щороку збільшувати. Нарізають живці гострими ножами, замочують в стимулятор росту – беруть 1 столову ложку меду на відро води і на 12 годин замочують частину живців, яку потім загортають в грунт. Процес коренеутворення тоді відбувається швидше ніж зазвичай. Через два роки укорінені живці висаджують у відкритий грунт, дворічки краще приживлюються і розвиваються.

За всім цим стоїть праця невеликого колективу. У сезон залучають тимчасових робітників – лісокультурниць, які вже багато років працюють у лісництві, це Стразова Алла Тимофіївна, Матієнко Тамара Володимирівна, Стразова Тетяна Олександрівна, які опановують секрети зеленого живцювання, висівають насіння лісових порід, вибирають для посадки сіянці, проводять догляди за сіянцями і молодими лісовими насадженнями. Всі вони дуже відповідально й старанно виконують свою роботу. Лісовий розсадник, за яким доглядають ці жінки, завжди перебуває у відмінному стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *