Будьте обережні з вогнем!

З настання сухої весняної погоди різко збільшується ймовірність виникнення пожеж в лісових масивах. Як правило, причинами великих пожеж, що нищать лісові насадження стають необачність громадян при поводженні з вогнем, зумисне спалення сухої трави, незагашені багаття в лісі та дитячі пустощі з вогнем. При спалюванні трави на присадибних ділянках, територіях та угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії і навіть житлові будинки. Вирушаючи на відпочинок до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття, розведений у хвойних лісах вогонь. Тому обирайте для відпочинку спеціально відведені зони на лісових узбіччях. Проводячи дозвілля у лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватись вимог пожежної безпеки! Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок. Ніколи не залишайте розведене вогнище без нагляду! Незагашене вогнище може стати причиною лісової пожежі. Також є небезпечна просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою паливо-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісової підстилки.

Найбільшою небезпекою як для лісу так і для людини є необережне поводження з вогнем. Пам’ятайте: у пожежонебезпечний період у лісових масивах не можна використовувати відкритий вогонь, кидати на землю непогашені сірники та недопалки, використовувати під час полювання пижі з легкозаймистих або тліючих матеріалів, заправляти пальним машини, курити та користуватися відкритим вогнем поблизу машин, які заправляють пальним; спалювати сміття на відстані менше 50 м від хвойного і 25м – від листяного лісу. Також заборонений в’їзд до лісових масивів (крім доріг загального користування) усіх видів транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських потреб. У випадку виявлення невеликих загорань необхідно спробувати загасити їх підручними засобами, затоптати чи закидати піском. При виникненні небезпеки сильного розгоряння вогню, який неможливо загасити підручними засобами і який загрожує розповсюдженню, слід якнайшвидше повідомити працівникам лісової охорони.

Відповідно до кодексу України про адміністративні правопорушення статті 77 і 77-1 за спалювання рослинності наступає адміністративна відповідальність. Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77-1. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само не вжиття посадовими особами, які одержали дозвіл на випалювання сухої природної рослинності або її залишків, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *