Міжнародний день мігруючих птахів

Міжнародний день мігруючих птахів був започаткований у 2006 році з метою популяризації ідей про необхідність охорони мігруючих птахів та їх середовища існування. Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів. Міжнародний день мігруючих птахів організовується Секретаріатами Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів. Він відзначається щорічно у другу суботу і неділю травня – у цьому році це 13 і 14 травня. Секретаріати Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин і Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) повідомляють, що відзначення у 2017 році Міжнародного дня мігруючих птахів проходитиме під символічним гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей».

Метою Міжнародного дня мігруючих птахів є поширення інформації про загрози, які несуть непродумані зміни у землекористуванні для мігруючих птахів, та про те, яким чином зменшити негативний вплив таких змін на популяції птахів. Птахи є одним з найкращих індикаторів стану та тенденції біорізноманіття. Вони є важливими для моніторингу стану біорізноманіття, оскільки живуть практично в усіх екосистемах світу. Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає океани, пов’язуючи екосистеми. Зберігаючи їх, ми робимо внесок у глобальне збереження біорізноманіття. Міграція – це регулярне переміщення птахів із одної території до іншої, де вони живуть у різні пори року. Приблизно 5 мільярдів суходільних птахів мігрує кожного року з Європи до Азії і Африки. Ще більше мігрує птахів у інших частинах світу. Зміна теплої пори року на зиму, відсутність кормів змушує багатьох птахів з північної півкулі залишати свої місця гніздування і летіти на зимівлю в Африку, щоб прогодувати себе.

На довгому перельотному шляху птахи зустрічають багато труднощів і небезпек. Якщо вітер не дме у напрямку їх польоту, птахи можуть вичерпати свої внутрішні резерви дуже швидко і не досягнути місць зимівлі. Крім природних катаклізмів (сильних штормів і поганої погоди) мігруючі птахи стикаються із загрозами, які створює їм людина. Осушення боліт, вирубуваня лісів, урбанізація ландшафтів призводять до руйнування біотопів. Через це птахи позбавляються місць, де можна перепочити і знайти корм. Крім того, забруднення океанів, морів, річок і повітря також негативно впливає на них. Птахи гинуть через зіткнення з лініями електропередач, маяками, телевізійними вежами і навіть літаками. Багато перелітних птахів гине від рук мисливців і браконьєрів. Тому людина повинна дбати про збереження довкілля. Люди по всьому світі вживають заходів і організовують публічні події, щоб святкувати Всесвітній день мігруючих птахів – такі як екскурсії з метою спостереження за птахами, публічні обговорення, виставки, презентації, зустрічі та фестивалі, присвячені птахам, інші освітні та публічні події. Зазначена кампанія зростає з року в рік з початку її започаткування. Лише усвідомлюючи ту важливу роль, яку відіграють мігруючі птахи у збереженні загального біорізноманіття та видового складу орнітокомплексу нашої країни, ми можемо спрямувати спільні зусилля у здійсненні заходів для збереження місць їх існування. Закликаємо всіх не байдужих приєднатися до відзначення Міжнародного дня мігруючих птахів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *