Відходи – потужний стресовий чинник

Ще 40 років тому в Україні практично не було пластикової упаковки. Продукти харчування продавалися в паперових пакетах, скляних пляшках або залізних бляшанках. Все це здавалося у пункти прийому вторсировини, а папір розкладався. В останні десятиліття ситуація радикально змінилась. Майже всі продукти мають кілька шарів пакування, виготовлених із синтетичних матеріалів, а все це відходи, які негативно впливають на довкілля й психіку людини, руйнуючи добробут в урбанізованому середовищі. Наша найголовніша вада – недостатнє усвідомлення спільної відповідальності за стан довкілля, занепад культури поведінки населення, яка майже не формується.

Забруднення лісів є досить актуальною проблемою на сьогоднішній день. Щоб запобігти забрудненню лісів, необхідно в цьому напрямі співпрацювати всім. Турбота про природу повинна бути закладена у свідомості суспільства, тому вже з ранніх років так важливо виховувати дітей в цьому напрямку. Підростаючому поколінню, необхідно говорити про те, що потрібно дбати про природу, адже без природи людина загине. Настали довгоочікувані теплі дні, які спонукають нас до активного відпочинку на природі. І не рідко ми можемо спостерігати таку жахливу картину – як купи сміття на галявинах, де вже побували «поціновувачі» такого відпочинку. На жаль, більшість із нас навіть не здогадується, скільки часу потрібно для того, щоб нейтралізувати ті чи інші наслідки нашої життєдіяльності. Так термін розкладання пластикової пляшки становить понад 100 років, поліетиленової плівки – понад 200 років, жерстяної банки – до 90 років, фольги – до 100 років, коробка із-під молока – 5 років, недопалок цигарки- 10-12 років, одноразовий підгузок – 500 років. Тому, в першу чергу всі нам потрібно дотримуватися вимог поводження на природі – не допускати засмічення та забруднення лісів. Викидання сміття у місцях ,спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Працівники ДП «Голованівське лісове господарство» постійно проводять пропаганду на тему: «Бережіть природу». Створюють місця відпочинку, облаштовують місця для збору сміття, розвішують аншлаги. Але люди ніби не хочуть робити, так щоб у лісі була чистота і порядок. Шановні громадяни, прибирайте сміття за собою після кожного візиту на природу, збирайте його та відносьте до урни чи контейнеру у встановлених місцях. Це дозволить зберегти чистоту та красу наших лісів, а також повертатися знову й знову на уподобані нами місця відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *