Щороку 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Це чудова можливість згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Воно є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації, і рівень її стосунків з ним є показником духовності цієї нації. Незбалансоване ведення сільського господарства призводить до втрати цінних природних екосистем: лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів тварин і рослин, та до виникнення глобальних проблем, таких як голод та захворювання. Зараз ми стикаємося з його катастрофічним швидким скороченням, яке чаїть у собі загрозу для всього живого нашої планети. За оцінками вчених, в найближчі 75 років з лиця Землі може зникнути половина існуючих нині видів рослин і тварин. Стурбованість викликає те, що швидкість зникнення окремих видів під впливом людини може в десятки тисяч разів перевищувати швидкість їх так званого природного зникнення. На думку спеціалістів, зараз кожні 10 – 20 хвилин на планеті зникає один вид. Збереження біорізноманіття має одним з найважливіших завдань людства враховуючи сучасні тенденції розвитку.
Конвенція про охорону біологічного різноманіття набула чинності 29 грудня 1993 року. 29 листопада 1994 року Україна ратифікувала цю конвенцію, а 7 лютого 1995 року наша держава стала Стороною Конвенції. Участь України, як країни-сторони Конвенції, в збереженні біологічного різноманіття у світі та на власній території реалізується шляхом участі у міжнародних програмах та договорах, формуванням національної стратегії збереження та сталого використання біорізноманіття, розвитком законодавчої бази в цій галузі у відповідності із світовими тенденціями. Географічне положення України, її фізико-географічні та кліматичні умови сприяли формуванню багатого рослинного і тваринного світу. На її території налічується понад 70 тисяч видів живих організмів і за прогнозами науковців близько третини видів (в основному, безхребетні) залишаються невідомими.
Природне багатство української землі величезне. Але сучасна стратегія існування людства, в основі якої лежить максимальне використання природних ресурсів, повинна стати збалансованою. Необхідні принципові зміни у відносинах між суспільством і природою, зміни у структурі сучасної економіки та у людській свідомості. Щорічне святкування Міжнародного дня біорізноманіття є прекрасною можливістю нагадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за майбутнє прийдешніх поколінь. Закликаємо громадськість долучитися до відзначення Дня біорізноманіття та зробити свій внесок у справу збереження біорізноманіття. Поважати й оберігати треба не тільки рідкісні види тварин і рослин, а й ті, що здаються нам доволі звичними.