Міжнародний день біологічного різноманіття

Щороку 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Це чудова можливість згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. Біорізноманіття – основа життя на Землі та добробуту людини. Воно є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації, і рівень її стосунків з ним є показником духовності цієї нації. Незбалансоване ведення сільського господарства призводить до втрати цінних природних екосистем: лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів тварин і рослин, та до виникнення глобальних проблем, таких як голод та захворювання. Зараз ми стикаємося з його катастрофічним швидким скороченням, яке чаїть у собі загрозу для всього живого нашої планети. За оцінками вчених, в найближчі 75 років з лиця Землі може зникнути половина існуючих нині видів рослин і тварин. Стурбованість викликає те, що швидкість зникнення окремих видів під впливом людини може в десятки тисяч разів перевищувати швидкість їх так званого природного зникнення. На думку спеціалістів, зараз кожні 10 – 20 хвилин на планеті зникає один вид. Збереження біорізноманіття має одним з найважливіших завдань людства враховуючи сучасні тенденції розвитку.

Конвенція про охорону біологічного різноманіття набула чинності 29 грудня 1993 року. 29 листопада 1994 року Україна ратифікувала цю конвенцію, а 7 лютого 1995 року наша держава стала Стороною Конвенції. Участь України, як країни-сторони Конвенції, в збереженні біологічного різноманіття у світі та на власній території реалізується шляхом участі у міжнародних програмах та договорах, формуванням національної стратегії збереження та сталого використання біорізноманіття, розвитком законодавчої бази в цій галузі у відповідності із світовими тенденціями. Географічне положення України, її фізико-географічні та кліматичні умови сприяли формуванню багатого рослинного і тваринного світу. На її території налічується понад 70 тисяч видів живих організмів і за прогнозами науковців близько третини видів (в основному, безхребетні) залишаються невідомими.

Природне багатство української землі величезне. Але сучасна стратегія існування людства, в основі якої лежить максимальне використання природних ресурсів, повинна стати збалансованою. Необхідні принципові зміни у відносинах між суспільством і природою, зміни у структурі сучасної економіки та у людській свідомості. Щорічне святкування Міжнародного дня біорізноманіття є прекрасною можливістю нагадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за майбутнє прийдешніх поколінь. Закликаємо громадськість долучитися до відзначення Дня біорізноманіття та зробити свій внесок у справу збереження біорізноманіття. Поважати й оберігати треба не тільки рідкісні види тварин і рослин, а й ті, що здаються нам доволі звичними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *