Проводяться рейди проти порушників порядку в лісі

Державною лісовою охороною ДП «Голованівське лісове господарство», спільно з представниками природоохоронних органів, міліції проводяться рейди з охорони лісів від незаконних порубок та інших лісопорушень, зокрема, порушень правил пожежної безпеки, з метою оперативного розслідування та оформлення матеріалів, притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків. Станом на 1 червня 2017 року працівниками лісової охорони проведено 95 рейдів, з них 60 рейдів з пожежної безпеки.

Нагадуємо, що за незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення на правопорушника штрафу у розмірі від 85 до 170 гривень. Окрім цього, відповідно до статті 68 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” застосування заходів адміністративної відповідальності не звільняє від обов’язку компенсації шкоди. За таких обставин, згідно діючого в Україні законодавства особа, що винна у незаконні рубці дерев окрім адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу зобов’язана також відшкодувати шкоду, що була заподіяна внаслідок незаконної рубки.

Шкода заподіяна лісовому господарству незаконною порубкою дерев у кожному окремому випадку визначається відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди заподіяної лісовому господарству підприємствами, установами, організаціями, громадянами незаконною рубкою і пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту», затверджених постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008р.№665.

Працівники державної лісової охорони оперативно і своєчасно реагують на звернення громадян щодо фактів лісопорушень та закликають громадськість дотримуватися правил поведінки в лісі й наголошують на законності придбання лісопродукції. Наразі триває пожежонебезпечний період. Тож пам’ятайте! Відвідування населенням, в’їзд транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки та розведення вогнища в лісі суворо заборонено!

Пам’ятайте, берегти ліс – це обов’язок кожного з нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *