Поради мисливцям

Найпопулярнішим і доступним об’єктом полювання є дикі качки. Серед них головне місце займає крижень. Прилітають до нас крижні табунами весною, а інколи зимують у нас, якщо зими не суворі. Найчастіше мисливці – початківці на своїх перших полюваннях знайомляться переважно саме з крижнем. На річкових і ниркових качок полюють різними способами, залежно від угідь.

Стріляють на качок з підходу на неглибоких водоймах, по яких можна проходити. Попередньо на водоймищах потрібно знайти місця можливих проходів по ньому. Дикі качки стараються відпливти від мисливця і заховатися в очереті. Але коли вони підпливають до берега, то знімаються з води і тоді мисливець має можливість їх стріляти. У багатьох випадках мисливець, йдучи по невисоких заростях очерету, підіймає крижня, а за ним знімаються інші. Результативність полювання на качок залежить від вправності мисливця стріляти та його досвіду.

Успішним може бути полювання на качок на місцях їх денного відпочинку. Восени річкові качки після нічного жирування прилітають відпочивати переважно в глухі мало відвідувані місця навіть на невеликих озерцях чи заплавах. Качок можна виявити, спостерігаючи за їх ранковим перельотом, бо на одних і тих же місцях вони можуть відпочивати по кілька днів, якщо їх там не тривожить. Визначивши напрямок і приблизне місце посадки качок, стараються дістатися до нього. За кількістю пір’я та екскрементів можна точно визначити місце відпочинку качок. Потім вночі на відстані 15-20 м від місця відпочинку споруджують скрадок. Якщо це велике водоймище, то використовують замаскований човен. Курінь чи замаскований човен потрібно влаштовувати так, щоб добре можна було бачити качок на фоні ранкової зорі. Ранковий приліт качок, на відміну від вечірнього відльоту, триває кілька годин. Тому качок стріляти можна, починаючи ще до сходу сонця і протягом кількох годин. Не слід зразу ж підбирати вбитих качок, бо їх приліт проходить безперервно по 2-3 особини і їх можна легко відлякати.

Якщо болота або заплави річок глибокі, застосовують полювання з під’їзду на човні, де один мисливець веслує, а другий сидить спереду з рушницею напоготові. Для цього використовуються плоскодонні човни з широким днищем, щоб були стійкішими на воді. Пливти краще проти вітру вздовж очеретів чи рогози. Якщо після пострілу падає підранок, краще негайно ж зробити другий постріл, бо він, особливо крижень, впірне і його потім важко знайти.

Кожен мисливець, що полює на качок, повинен пам’ятати:

  • не слід стояти ближче 80-120 м один від одного, бо ви можете перешкодити іншим і спричинити нещасні випадки;
  • вбивши качку, зразу ж її підбирайте, не старайтесь застрелити другу, поки не добули першої;
  • якщо немає собаки і неможливо добути трофей, то потрібно змінити напрям стрільби;
  • на своєму місці потрібно стояти якомога тихіше;
  • за будь – яких обставин слід віднайти підранка;
  • не можна стріляти в сидячу на воді качку, бо це небезпечно для інших;
  • не потрібно стріляти вище 45-50 м, бо таким чином можна збільшити лише кількість підранків;
  • полювати на качок бажано з собакою.

Рідко мисливець, полюючи на качок, може добути гуску. Треба пам’ятати, що дробом, призначеним для полювання на качок, гуску можна лише поранити. В запасі потрібно мати патрони, заряджені дробом 2-1, яким можна стріляти гусей. Успіх полювання залежить від багатьох факторів: від вміння мисливця маскуватися, щоб його не помітили качки, вибору правильного місця у напрямі льоту качок, вправності стрільби мисливця. Шановні мисливці, бажаємо вам вдалого полювання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *