Оберігаймо ліси від пожеж

На Кіровоградщину знову повернулася серпнева спека, а отже додалося роботи у лісівників ДП «Голованівське лісове господарство» щодо профілактичних заходів із запобігання пожежам. Особливо це стосується хвойних лісів. Усім відомо, якими темпами розповсюджується пожежа у хвойних лісах. І хоча в Голованівському лісгоспі частка хвойних лісів невелика – 241,4 га, однак лісівники переконані, ліпше попередити пожежу, ніж її ліквідувати. Тому щодня працівники лісового господарства проводять рейди лісовими масивами.

Всього з початку пожежонебезпечного періоду державною лісовою охороною проведено 110 рейдів з виявлення порушень правил протипожежної безпеки в лісах. Облаштовано 12 км протипожежних мінералізованих смуг та проведено доглядів ще на 152 км. Перекрито 32 позапланових заїздів, встановлено 5 біг-бордів наглядної агітації на протипожежну тематику. Постійно проводяться повідомлення у засобах масової інформації та інформується населення щодо правил пожежної безпеки у лісах.

На жаль, у період збирання врожаю спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися є особливо актуальним на території нашої області. Випалювання стерні та залишків соломи часто призводять до пожеж на сусідніх полях, в лісосмугах, а також лісах. Нагадуємо, що відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, тягне за собою адміністративну відповідальність.

Лісівники Голованівського лісгоспу вкотре звертаються до населення з проханням чітко дотримуватися правил пожежної безпеки та поводження у лісі, не залишати багать, сміття, не кидати недопалків сигарет та сірників. Пам’ятайте, що маленька іскра може наробити великої шкоди лісу. Любіть природу і оберігайте ліс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *