Державне підприємство «Голованівське лісове господарство» здійснює заходи з протидії поширення АЧС

Лісівники продовжують боротися з африканською чумою свиней. У зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней та з метою недопущення поширення даного збудника, відповідальні працівники ДП «Голованівське лісове господарство» постійно здійснюють обстеження мисливських угідь, щодо виявлення хворих диких кабанів та їх трупів. Розроблено маршрути щоденного обстеження єгерською службою мисливських угідь на предмет виявлення хворих чи загиблих диких тварин. Станом на 22 серпня хворих особин та трупів дикого кабана не виявлено.

З метою підвищення обізнаності  населення, яке утримує свиней, проводиться просвітницька робота з питань профілактики АЧС (розповсюджуються листівки, висвітлюються статті у пресі, на сайті). Також Голованівський лісгосп дотримується «Плану спільних оперативних дій служб», які у випадку спалаху АЧС будуть задіяні у проведенні заходів з локалізації джерела збудника та ліквідації захворювання. Звертаємо увагу на основні умови забезпечення епізоотичного благополуччя:

  • У випадку захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих свиней і терміново інформувати найближчі державні установи ветеринарної медицини.
  • Мисливські господарства та користувачі мисливських угідь повинні терміново інформувати службу державної ветеринарної медицини про випадки захворювання та загибелі диких свиней.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *