Будьте обачними в лісі

Напередодні літніх свят (чотириденні канікули до Дня Нежалежності) державна лісова охорона Голованівського лісгоспу звертається до кожного громадянина з проханням свідомо дотримуватися правил протипожежної поведінки перебуваючи в лісі, та особисто стати на сторожі зелених багатств нашого краю. Працівники лісового господарства докладають максимум зусиль задля того, щоб не допустити пожежі в лісових масивах, а при умові, що пожежа вже сталася – вживають заходи щодо найшвидшої її ліквідації. Як показує досвід минулих років, головним чинником виникнення лісових пожеж – є людський чинник, недбалість.

Пам’ятайте пожежа – це завжди велика біда, а пожежа в лісі – це біда подвійна! Від неї за лічені години може згоріти все, що вирощувалося десятки років. Будьте обачними в лісі! Суворо дотримуйтесь усіх протипожежних вимог:

  • відпочивайте у спеціально відведених рекреаційних зонах;
  • розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього;
  • місце розпалювання вогню очищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, по можливості обкладіть це місце камінням або обкопайте;
  • не залишайте вогнище без нагляду;
  • наглядайте за малолітніми дітьми, заздалегідь вивчайте з ними правила поведінки в лісі;
  • коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;
  • кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі, тому приберіть після себе: органічне сміття та рештки вогнища слід закопати, неорганічне – вивезти на смітник.

При виявленні пожежі спробуйте загасити вогонь водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини, якщо не можете справитися самі терміново повідомте про пожежу за номером 101 і виходьте з лісу у напрямку проти вітру. Повідомте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс. Попереду теплі, сонячні вихідні і тільки наше особисте правильне ставлення до лісу та відповідальна поведінка збережуть зелені багатства нашого краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *