Проводяться рейди по охороні державного мисливського фонду

У зв’язку з відкриттям сезону полювання на пернату дичину, в Голованівському лісгоспі, створені рейдові бригади із представників Державної екологічної інспекції, Національної поліції, представників державної лісової охорони, користувачів мисливських угідь. Основне завдання даних бригад – проведення природоохоронних рейдів по виявленню випадків браконьєрства та інших порушень правил полювання.

Наголошуємо, що полювання на територіях природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянках, в межах населених пунктів та в угіддях, не зазначених у дозволі встановленого зразка, забороняється. Звертаємось до мисливців з проханням не порушувати правила полювання та правила пожежної безпеки в місцях полювання. Нагадуємо, що за перевищення норм відстрілу нараховуватимуться штрафи: за одну гуску, фазана, або куріпку — 2000 гривень, за одну качку, лиску, кулика, перепілку — 1000 гривень.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що за порушення правил полювання до громадян буде застосовано попередження або штраф у розмірі від 102 до 1020 гривень, а на посадових осіб — штраф від 510 до 1530 гривень. За повторне порушення правил полювання штрафи застосовуються в подвійному розмірі з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з такою ж конфіскацією.

За порушення природоохоронного законодавства в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, — на громадян передбачено штраф від 153 до 408 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої та на посадових осіб — від 255 до тридцяти 510 з конфіскацією.

Порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра, бойових припасів, — тягне за собою накладення штрафу від 119 до 170 гривень з оплатним вилученням зброї і бойових припасів або без такого. Повторні дії призведуть до накладення штрафу від 170 до 255 гривень з конфіскацією зброї і бойових припасів. Порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра або правил взяття їх на облік в уповноваженому органі Міністерства внутрішніх справ України у разі зміни місця проживання – тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *