21 вересня – Міжнародний день миру

Щороку 21 вересня з ініціативи ООН міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру. Цей день був заснований у 1981 році резолюцією 36/67, у якій Генеральна Асамблея ООН заявила, що «третій вівторок вересня, день відкриття чергових сесій Генеральної Асамблеї, офіційно присвячується і відзначається в якості Міжнародного дня миру». Перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі,оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний День Миру щорічно відзначається 21 вересня. Цього дня ООН пропонує всім країнам і народам припинити воєнні дії, та відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

Мета цього свята полягає в тому, щоб хоча б на один день відмовитися від ведення бойових дій у світі. Цей день, як правило, в ООН починається з церемонії у Дзвони світу, в який вдаряє Генеральний секретар ООН після свого звернення. Далі слідує хвилина мовчання, покликана вшанувати пам’ять загиблих. У цілому свято служить для привернення уваги до діяльності ООН з підтримки миру і залучення в цей процес людей різних національностей, організацій і груп.

Однією з невід’ємних акцій Дня миру, починаючи з 1986 року, є символічна Хода Миру, ініціатором якої став індійський філософ-миротворець Шрі Чінмой. Тепер щороку в Міжнародний День Миру люди в усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи, таким чином, власну відданість ідеям миру, солідаризуючись з іншими людьми на різних континентах і в інших країнах, і підтримуючи Організацію Об’єднаних Націй у її зусиллях, спрямованих на досягненні й встановленні миру. Мир – як здоров’я і повітря: поки їх удосталь, про них не замислюєшся. До недавнього часу для нашого народу мир був повсякденною реальністю, тож ми цього безцінного дару ніби й не помічали. Хто думав, що може бути інакше? Що в життя миролюбної України ввійде війна? Нині, як ніколи, відчуваємо в мирі потребу. Мир, безпека, стабільність – ось що найважливіше. Нині, як ніколи, відзначення Дня Миру є для нас, українців, актуальним.

Сьогодні, ми всім серцем і душею воліємо щоб на рідній землі запанував спокій, не було чути гуркіт градів та вибухи гармат, а діти засинали під мелодійний пташиний спів. Мир — це не тільки відсутність воєн, але й добрі стосунки між людьми. У цей день хочемо побажати всім нам спокою, процвітання і багатства. Бажаємо  миру в усьому. Миру в сім’ях — оточуючий нас світ недосконалий, але кожен знає, що добра і тепла атмосфера сім’ї здатна творити дива, допомагає пережити не найкращі моменти. Миру в серцях — кожен знає, що душевні переживання часом можуть принести більше шкоди, ніж важка хвороба, і навпаки, внутрішні гармонія і спокій допомагають протистояти найскладнішим випробуванням. Миру на всій нашій рідній Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *