Працівники Голованівського лісгоспу побували на екскурсії

Надовго запам’ятається працівникам ДП «Голованівське ЛГ» екскурсія у Музей ракетних військ стратегічного призначення. Розташований він на межі Кіровоградської та Миколаївської областей, неподалік селища Побузьке. Екскурсія була організована з ініціативи дирекції та профспілки (голова профкому Надія Дмитрівна Стрільчук), аби лісівники змогли приємно відпочити та трохи відволіктися від буденних справ. Таким музеєм не може похвалитися жодна країна світу. Він був створений в 2001 році і являє собою командний пункт з наземним обладнанням. Тут в незмінному вигляді збереглася точка запуску ракет, допоміжні механізми, автомобілі. Для його створення використана колишня бойова позиція і командний пункт ракетного полку 46-ої дивізії Ракетних військ стратегічного призначення.

Ще у 1999-му комплекс перебував на бойовому чергуванні. Після ядерного роззброєння України це місце перетворили на музей. Тут зберегли підземний пункт керування та частково шахту запуску ракет (решту шахт знищили).

Експозиція складається з різних ракетних двигунів, самих ракет, які наводили жах на увесь світ (зокрема тут є повнорозмірний макет легендарної ракети Р-36, яку прозвали “Сатана”), та вражаючої техніки для обслуговування, транспортування та завантаження ракет у шахти, різної військової техніки та документації і багато чого іншого. Найкрутіше місце в музеї – командний пункт. Він розташований у 12-поверховому металевому циліндрі, який на амортизаторах помістили у шахту глибиною 35 метрів накриту кришкою. 10 поверхів займає всіляке обладнання, а нижні два – житловий і власне командний відсіки. Він, як і ракетна шахта, може витримати ядерний удар і пристосований до 45 діб автономного існування.

Під час відвідин музею лісівники побували у кімнаті управління і, їм навіть дозволили натиснути ту саму кнопку, яка виявляється зовсім не червона. Екскурсію проводять офіцери, які тут-таки і несли службу. Вони у всіх подробицях, з гумором та “ліричними відступами” розказали про історію цього музею. Цікава та насичена екскурсія, розповіді екскурсовода залишили у лісівників незабутні враження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *