4 жовтня — Всесвітній день захисту тварин

Історія цього дня починається з міжнародного конгресу прихильників руху захисту прав тварин, який проходив в італійській Флоренції 86 років тому. Дата проведення всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. У цей день вшановується пам’ять Франциска Ассізького, покровителя тварин у католиків, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні. Цей день захисту тварин покликаний об’єднувати зусилля людей в збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин.

Тварини оточують нас всюди – на відпочинку серед природи, в місті, під час роботи в саду чи на городі. Вони пристосувалися до життя поряд з людьми. Мешкаючи у великих містах і перебуваючи в постійних клопотах, ми майже не звертаємо уваги на те, що поряд з нами співіснує різноманітний та цікавий тваринний світ. Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш як на третину. В нашій країні прийняті закони України “Про тваринний світ”, який регулює відносини у галузі охорони, використання і відтворення об’єктів тваринного світу, “Про захист тварин від жорстокого поводження”, спрямований на захист від страждань і загибелі тварин у наслідок жорстокого поводження з ними та захист їх природних прав, “Про Червону книгу України”, який визначає порядок ведення Червоної книги України, охорону використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу.

На чисельність й розвиток популяції диких тварин впливає два фактори: знищення місць існування та знищення самих тварин, стає актуальним питання збереження не окремих видів в окремих осередках, а збереження й відтворення цілої системи територій, які забезпечували б нормальне існування тварин, стали би місцями їх проживання та можливими шляхами міграції. Нормальні умови існування – це можливість обмінюватись генофондом та знаходити нові місця притулку, мати достатню кормову базу. Таким чином створюється неперервна, цілісна екологічна мережа та забезпечується виживання тварин в антропогенних ландшафтах.

Для поліпшення середовища існування тварин необхідно створювати захисні насадження, штучні годівниці, запобігати браконьєрству, вести боротьбу з різними захворюваннями тваринних популяцій. Дуже важливим у співіснуванні людей і тварин є виховання у молоді дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, пам’ятаючи, що тваринний світ є невід’ємною частиною життя всього живого на планеті. Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *