Підгодівля диких тварин – забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах

Усім відомо, що зима є важким випробовуванням для братів наших менших – звірів і птахів, які дуже часто гинуть в цей період від нестачі природних кормів. Тому працівники ДП «Голованівський лісгосп» заздалегідь подбали про зимовий продзапас для представників місцевої лісової фауни, основний об’єм заготівельних робіт вже виконано, однак ще триває поповнення зернових запасів. Заготовили сіно, кормові віники, придбали також необхідну кількість солі, залишилося запастися зерновими відходами.

Завчасно подбали і про оновлення «підгодівельної» мережі. Зокрема, провели ремонт годівниць та облаштування солонців. Основними підопічними лісівників є дикі кабани та козулі. В тім забігають до місцевих лісових масивів також олені та лосі. Для кожного тут знайдеться свій харч, яким можна підживитися у «голодний» сезон. Підгодівлю диких тварин розпочинають з настанням холодів, коли природних кормів стає мало, або вони важкодоступні. Опікуються лісовою фауною аж до весни, коли тварини вже власними силами зможуть роздобути собі поживу.

Зимова підгодівля мисливських тварин спрямована на заготівлю певного запасу кормів з метою не годування тварин, а використання його у екстремальних умовах для рятування тварин від голоду (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця тощо). Для розрахунку кількості кормів, які необхідні в зимовий період, приймається (в середньому) сезон підгодівлі строком на 100 діб (з 1 листопада по 15 лютого). Тривалість сезону підгодівлі, а також початок і закінчення його, визначається користувачем мисливських угідь в залежності від конкретних кліматичних умов. Умовно сезон годівлі ділиться на три періоди – з 1 листопада по 30 листопада (30 діб), коли викладається 25% добової норми кормів; другий період з 1 по 30 грудня (30 діб) – викладається 50% добової норми кормів; третій період – з 1 січня по 10 лютого (40 діб) – викладається повна добова норма.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *