Колективне та облавне полювання на кабанів, оленів і козуль відкриють цієї суботи

Стартував сезон полювання за ліцензіями на диких мисливських парнокопитних тварин – кабанів, козуль, оленів, лосів. Триватиме він з 5 листопада до 31 грудня 2017 року включно. Днями колективного та облавного полювання є субота та неділя. Мисливствознавець Голованівського державного підприємства лісового та мисливського господарства, нагадує мисливцям що проводитимуться заходи по боротьбі з браконьєрством. Особи винні у незаконному полюванні, відповідатимуть згідно до чинного законодавства України. За порушення правил полювання та термінів полювання особи можуть притягуватись до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести (102 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до дев’яноста (1530 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також передбачена кримінальна відповідальність.

При умові незаконного добування або знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання, порушник, у відповідності до такс для обчислення розміру збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до червоної книги України), відшкодовує збитки. Крім того, було б добре нагадати, що 23 липня 2017 року було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про збільшення майже в чотири рази відшкодування збитків за браконьєрство. Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тисяч гривень (було 20 тис. грн.), оленя європейського – до 60 тис. грн. (було 15 тис. грн.), оленя плямистого – до 50 тис. грн., козулі та муфлона – до 32 тис. грн. (було 8 тис. грн.). Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн. (було 2600 грн.), зайця – русака – 8 тис. грн. (було 500 грн.). Кожен мисливець під час здійснення полювання повинен мати при собі перелік документів й дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю.

Обов’язковими є такі документи:

  • посвідчення мисливця;
  • щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання;
  • дозвіл на добування мисливських тварин. Полювання на пернату дичину, як і завжди, проводиться за відстрільними картками;
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;
  • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час проведення полювання. Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Охорону мисливського фонду від браконьєрства і контроль за дотриманням мисливцями правил полювання, норм добування та техніки безпеки забезпечуватимуть рейдові бригади, до складу яких входять представники державної лісової охорони, мобільних рейдових груп, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь.

Мисливствознавець ДП «Голованіський лісгосп»

Тарас Стригун

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *