У Голованівському лісгоспі активно ведуться роботи з підготовки площ під майбутні ліси

На сьогодні в усіх лісогосподарських підрозділах ДП «Голованівський лісгосп» тривають осінні лісокультурні роботи. Найважливіші з них – це підготовка ґрунту для посадки лісових культур у наступному році. Найкращі темпи демонструють Голованівське та Вільховатське лісництва. На сьогоднішній день в лісництвах підготовлено 10 га площ під посадку лісових культур весною 2018 року: 5 га – у Голованівському, 3,5 га у Вільховатському, та 1,5 га – у Вільшанському лісництвах.

Підготовка грунту під посадку лісових культур – надзвичайно трудомістка робота і вимагає додаткових фінансових витрат. Щоб підготувати площі належним чином, потрібно добре потрудитися. В першу чергу потрібно підготувати ділянки під обробіток: повністю вивезти зрізану деревину, прибрати порубочні рештки, частково понизити пні, а вже потім провести обробіток грунту – а це одне з основних завдань успішного приживлення лісових культур. Підготовку ґрунту проводять трактор МТЗ-82 в агрегаті з спеціальним лісовим плугом- розрихлювачем ПКЛ – 70.

Підготовка ґрунту – це прокладання борізд плугом, відстань між центрами борізд становить від 2,5 до 6 метрів, в залежності від схеми посадки. На підготовлених площах за зиму грунт уляжеться, там накопичиться достатньо вологи і, таким чином, будуть створені оптимальні умови для росту майбутнього лісу. Хороша якість підготовки ґрунту є запорукою якісного садіння лісу, а дотримання всіх вимог агротехніки створення лісових культур – запорука успішного вирощення лісу. Осінні лісокультурні роботи тривають, в оптимальні терміни буде завершено проведення якісної підготовки грунту під весняну посадку лісових культур 2018 року на всіх площах. На фото проводиться підготовка грунту у Вільховатському лісництві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *