Увага! На Кіровоградщині зафіксовано фірус африканської чуми свиней

В Чутяно-Дмитрівському мисливському угідді Дмитрівського лісництва Знам`янського району зареєстровано випадок африканської чуми свиней у дикого кабана. Біологічний матеріал був відібраний у тварини, відстріляної раніше з метою моніторингу циркуляції вірусу АЧС. За результатами лабораторного дослідження матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи (м. Київ) виявлено ДНК-вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження від 22 грудня 2017 року № 010548 п.м./17).

Епізоотична ситуація серед поголів’я домашніх свиней в колективних та індивідуальних приватних господарствах навколишніх районів благополучна. У зв’язку із напруженою ситуацією щодо АЧС та з метою недопущення розповсюдження вірусу лісова охорона ДП «Голованівський лісгосп» звертається до користувачів мисливських угідь та пересічних громадян з проханням бути пильними та вразі підозри на АЧС сповістити фахівця ветеринарної медицини, або державну лісову охорону. Краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх!

Що необхідно знати пересічному громадянину про африканську чуму свиней:

  • АЧС не становить небезпеки для людей.
  • На АЧС хворіють лише дикі та свійські свині.

Симптоми захворювання. Клінічні ознаки африканської чуми у свиней на ранній стадії дуже схожі з симптомами інших захворювань. Спочатку температура тіла раптово підвищується до 42°С, з’являється задишка, посилюється спрага, зникає апетит. У свиней виникають напади блювоти, можна спостерігати параліч задніх кінцівок. Наступні симптоми, що спостерігаються у свиней, притаманні тільки африканської чуми: поява червоно-фіолетових плям на животі і внутрішній поверхні ніг, шиї, п’ятачку і хвості, у підстави вушок. Тривалість інкубаційного періоду АЧС залежить від стану тварини, тяжкості перебігу і може протікати блискавично (чим вона небезпечна), гостро, підгостро, дуже рідко хронічно.

Основний шлях передачі збудника – це безпосередній контакт тварин між собою та перенос збудника від хворої до здорової тварини через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також – предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи. Виявивши хвору тварину чи труп свині в природному середовищі необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини за місцем знаходження та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

Не утримуйте свиней в особистих господарствах, як що ви не в змозі забезпечити наступні елементарні правила:

  • Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.
  • Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі та взутті використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
  • Не дозволяти відвідування власного господарства стороннім особам.
  • Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
  • Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо ви мисливець.
  • Не приносити у власне господарство туші впольованих диких кабанів.
  • Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою.

Обов`язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов`язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів. Пам’ятайте! Лише сурове дотримання цих вимог дасть можливість уникнути виникнення захворювання та величезних економічних збитків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *