29 січня – День пам’яті героїв Крут

29 січня – дата, яка увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність України. На рубежі 1917-1918 рр. розгорнулася інтервенція російсько-більшовицьких військ в Україну. Керівництво УНР мусило вислати проти неї переважну частину своїх військ. Тоді ж було створено загін із числа добровольців (студенти, гімназисти), який було направлено для зміцнення оборони залізничної станції Крути під Ніжином. 29 січня 1918 р. ця молодь під тиском переважаючих сил російських більшовиків опинилася у центрі бою без належної підтримки, але не відступила. 300 оборонців Крутів полягли смертю хоробрих. Нечисленні полонені були закатовані. Дивом врятувалися одиниці з числа добровольців. Цей подвиг став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

Своєю кров’ю, душею і своєю працею український народ прагне до вільного життя і благополуччя. Виклики, що постали перед Україною сьогодні, народжують нове покоління Героїв. Сотні прикладів звитяги і жертовності наших воїнів в ім’я миру на рідній землі, спокою у домівках та достойного майбутнього дітей переконливо доводять усьому світові нашу готовність виборювати незалежність і територіальну цілісність своєї держави. Тож нехай День пам’яті героїв Крут несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом глибокої любові і жертовності заради вільного нашого сьогодення, стане Днем слави української молоді.

Вшановуючи пам’ять полеглих Героїв Крут, їх приклад служіння Богові та Україні повинен й надалі залишатися взірцем для кожного з нас. Їхній подвиг героїчної боротьби спричинив піднесення національної свідомості і через століття передавався нашому теперішньому поколінню незламних борців за волю України: Героям Небесної Сотні та учасникам АТО. І сьогодні, в такий нелегкий для нашої держави час, цей приклад нагадує всім нам про потребу у єднанні та згуртованості, задля утвердження такої Української Держави, яка була мрією наших славних попередників для збереження її нашим нащадкам. Твердо віримо, що завдяки патріотам своєї держави Україна повстане з попелу, звільниться від окупантів та врешті стане могутньою, демократичною державою європейського зразка. Вічна слава Героям України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *