У Мінагрополітики з експертами ЄС напрацювали шляхи реформування лісової галузі

З 29 січня по 2 лютого в Україні перебувала європейська експертна місія TAIEХ, метою якої стало вивчення, обговорення та надання ключових рекомендацій щодо реформування лісового господарства. Протягом тижня експерти місії ділилися найкращими європейськими практиками в питаннях інституційного розвитку та забезпечення контролю і охорони лісів. Основними напрямами, які обговорювались під час роботи були:

  • зміна підходів до державного управління лісовим та мисливським господарством шляхом відокремлення функцій регулювання, нагляду і контролю від функцій здійснення господарської діяльності;
  • впровадження нової системи організації охорони і захисту лісів;
  • запровадження єдиної процедури продажу необробленої деревини для всіх постійних лісокористувачів;
  • розширення повноважень Держлісагентства, як регулятора і контролюючого органу на усіх лісокористувачів.

Мінагрополітики залучило до обговорень широке коло експертів – представників Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного агентства лісових ресурсів, Державної екологічної інспекції, Державної фіскальної служби України, Національної поліції України, Європейської бізнес асоціації, посольств та міністерств європейських країн. Після опрацювання і врахування зауважень усіх зацікавлених органів виконавчої влади та експертів місії TAIEX, Міністерство розробить План заходів щодо реалізації Стратегії.

За матеріалами: minagro.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *