В мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп» збільшилась кількість мисливських тварин

Щороку після завершення сезону полювання в мисливських угіддях Голованівського лісгоспу державна лісова охорона та єгерська служба проводять облік диких тварин і на його підставі визначають норми відстрілу на наступний мисливський сезон, ухвалюють рішення про часткову чи повну заборону полювання на певний вид дичини. На виконання вимог статті 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» в період з 24 січня по 26 січня на території мисливських угідь ДП «Голованівський лісгосп» було проведено плановий облік мисливських тварин.

Метою обліку є виявлення чисельності та територіального розміщення тварин. За одиницю обліку вважають одну тварину, яка перебуває в зоні проведення обліку, або ту ж саму тварину на маршруті, лігво, слід тварини, перетнутий обліковим маршрутом. Таксація – робота не з легких, адже потрібно максимально точно визначити кількість тварин у лісовому масиві. Є кілька способів їх облікувати – шумовим погоном, маршрутним методом та спостереженням у місцях підгодівлі. Тобто тварин зганяють для обрахування кількості, або ж взимку орієнтуються за слідами на снігу.

Територія мисливських угідь ДП «Голованівський лісгосп» становить 6,9 тис. га. Облік мисливських тварин в даних угіддях проводили шляхом спостережень та методом шумового прогону. Такі методи дали змогу більш точно визначити чисельність мисливських тварин та місця їх перебування на території господарства. За результатами проведеного обліку в мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп нарахували 168 оленів благородних, 184 козулі, 196 голів зайця-русака. Отримані результати та спостереження працівників служби державної охорони свідчать про збільшення кількості основних видів диких тварин, зокрема козулі. Тепер головне завдання єгерської служби – вберегти цих тварин від браконьєрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *