21 березня Міжнародний День лісу

21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний День лісу (International Day of Forests). Щороку цього дня фахівці з усього світу знаходять час для обговорення корисних властивостей лісу, товарів та послуг, отриманих з нього. Цю традицію було започатковано в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати значення власних лісових ресурсів. Так і зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісу, яка одразу ж була підтримана ООН з питань продовольства та сільського господарства (ФАО). Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що цей день має бути набагато важливішим за Всесвітній день дерева. «Всесвітній день лісівництва потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору: виробництво, захист та відновлення, а також їх зв’язок із заповіданням», – було зазначено конфедерацією.

Генеральна асамблея ООН ухвалила рішення, що починаючи з 2013 року Міжнародний день лісів буде відзначатися у всіх країнах світу. У резолюції ООН відзначається надзвичайна важливість підвищення обізнаності населення всіх країн в особливій ролі всіх видів лісів і навіть окремих дерев, що ростуть за межами лісових масивів. У зв’язку з проголошенням Міжнародного дня лісів, ООН пропонує всім державам-членам приурочувати до цього міжнародного дня проведення відповідних інформаційно-пропагандистських заходів, присвячених конкретній діяльності щодо всіх видів лісів і дерев. Їм рекомендується проводити масові заходи, наприклад, кампанії по висадці дерев з урахуванням традицій та природних особливостей країн. Всесвітній день лісу святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Звичайно в Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку даний період є сприятливим для посадки та росту дерев.

Проблема збереження лісу та його багатств сьогодні є серед найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов’язані з знелісненням Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. З 21 березня по 20 квітня (День Довкілля) триває щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою акції є поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.

Основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, основні заходи задля їх захисту та відновлення. ДП «Голованівське лісове господарство» протягом місяця проводитиме ряд заходів: садіння лісу за участю школярів та студентів, представників місцевої влади, ЗМІ, проведення лекцій та виховних годин; проведення науково-практичних семінарів за участю шкільних лісництв. Крім того, у рамках акції для учнів 1-4 та 5-8 класів проводитимуться конкурси на кращий малюнок і твір на тему «Людина та ліс». А головне, у всіх лісництвах лісгоспу відбудеться лісокультурна кампанія – створюватимуться нові ліси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *