Збережемо первоцвіти

Прийшла весна, з її першими ознаками – розцвітають перші первоцвіти: проліски, підсніжники, ряст. Ці прекрасні квіти є символом весни і пробудження природи. Незабаром лісові галявини покриються ніжними барвами і в котре цим дивом природи захочеться полюбуватися відвідувачам лісу, але на жаль, багато хто з нас частіше думає про те, як би найбільше назбирати та найвигідніше продати цю красу на базарі. На ринках та вулицях можна побачити громадян, які торгують весняними лісовими квітами, занесеними до Червоної книги України. Пам’ятайте, масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Законом України «Про рослинний світ» такі дії заборонені. А обов’язки по охороні, збереженню та невиснажливому використанню рослинних ресурсів покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власників та користувачів земельних ділянок. Незаконне вилучення з природного середовища рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників, заплативши за нього певну суму, то він став порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у відповідності із статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу), згідно якої громадяни, які скоїли такі дії по відношенню до об’єктів рослинного світу, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень. Також, за кожну зірвану рослину відшкодовуються збитки в розмірі 9-12 гривень. Отже, букет підсніжників із 50 рослин може обійтися аж у 500 гривень! Варто замислитись, чи прибуткова це справа.

Лісова охорона ДП « Голованівське ЛГ» звертається до всіх небайдужих громадян: Будьте свідомими і не губіть дикоростучі рослини. Пам’ятайте, збереження і багатство цих квітів залежить не від кого-небудь стороннього, а від нас із вами. Любіть самі й учіть своїх дітей поважати й берегти природу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *