Увага! Пожежонебезпечний період

Пожежонебезпечний період – це частина року коли виникають лісові і степові пожежі (з моменту сходження снігового покриву навесні і до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву). З настання сухої весняної погоди різко збільшується ймовірність виникнення пожеж в лісових масивах. Як правило, причинами великих пожеж, що нищать лісові насадження стають необачність громадян при поводженні з вогнем, зумисне спалення сухої трави, не загашені багаття в лісі та дитячі пустощі з вогнем. При спалюванні трави на присадибних ділянках, територіях та угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні зони, залізничні колії і навіть житлові будинки.

Пам’ятайте: у пожежонебезпечний період у лісових масивах не можна використовувати відкритий вогонь, кидати на землю непогашені сірники та недопалки, використовувати під час полювання пижі з легкозаймистих або тліючих матеріалів, заправляти пальним машини, курити та користуватися відкритим вогнем поблизу машин, які заправляють пальним; спалювати сміття на відстані менше 50 м від хвойного і 25м – від листяного лісу. Також заборонений в’їзд до лісових масивів (крім доріг загального користування) усіх видів транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських потреб. У випадку виявлення невеликих загорань необхідно спробувати загасити їх підручними засобами, затоптати чи закидати піском. При виникненні небезпеки сильного розгоряння вогню, який неможливо загасити підручними засобами і який загрожує розповсюдженню, слід якнайшвидше повідомити працівникам лісової охорони.

Відповідно до кодексу України про адміністративні правопорушення статті 77 і 77-1 за спалювання рослинності наступає адміністративна відповідальність. Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77-1. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само не вжиття посадовими особами, які одержали дозвіл на випалювання сухої природної рослинності або її залишків, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Памятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *