Природа – наш дім!

Весна – найчарівніша пора року. Кожен власник оселі або земельної ділянки хоче упорядкувати своє подвір’я або прилеглу до нього територію. Деякі громадяни починають спалювати суху траву, не задумуючись над тим, що вогонь знищує не лише суху рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуючи нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворюючі організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунту і, як наслідок, до зниження урожайності.

Сьогодні увагу багатьох привертає сухий очерет, який росте вздовж ставків, річок та інших водойм. Трапляються такі, кому він, очевидно, заважає, бо беруть та підпалюють його. Аналогічно до того як випалюють траву, вважаючи, що молода трава буде зеленішою, так і очерети палять для того, щоб росли молоді пагони. При цьому не замислюючись над тим, що очерет є захисником птахів та іншої живності, а також виконує компенсаційну функцію – він є ефективним біофільтром, його угрупування виконують бар’єрну функцію на шляху надходжень розчинених органічних і мінеральних речовин та твердого стоку. Очерет може зростати у сильно забруднених водах, адже на нижніх вузлах пагонів очерету густо розташовані додаткові повітряно-водні корені, які й затримують бруд. Очеретяні зарослі площею в 1 гектар у стічних водах затримують за один сезон від 5 до 6 тонн різноманітних солей, сміття, відмерлі органічні речовини.

Під час спалювання очерету у вогні гинуть пташині гнізда, а це приводить до винищення популяції мігруючих птахів. Також вогонь може перекинутись на будівлі, ліси та інше. Після пожежі у плавнях бурхливо розвиваються інші, нехарактерні для них види, зокрема рогіз та бур’яни. Це відбувається в результаті підвищення кількості азотних сполук, які надходять у грунт разом з золою, запаси корисної сировини очерету зменшуються. Спалювання очерету – це не тільки небезпечно, бо загрожує вогнем нашому життю, здоров’ю та майну а ще й загрожує знищенню численних колоній птахів – окраси нашої природи. Бережімо оточуючий нас світ, цінуймо все, що створила матінка-природа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *