Ліс – це життя!

З настанням теплих весняних днів люди масово вирушають на лоно природи. День у день усе багатолюднішими, особливо у вихідні дні, стають навколишні мальовничі куточки природи, що знаходяться на значній відстані від населених пунктів. Благо є ще такі місця, які чарують красою українських пейзажів, де можна добре відпочити від міської суєти, зарядитися здоров’ям на трудовий тиждень.

У зв’язку з цим хотілося б нагадати всім любителям відпочинку: спокій потрібен не тільки нам, людям, він просто необхідний довколишній живій природі. Адже саме навесні вона особливо вразлива. Весна – напружений час для диких тварин, особливо після тривалої зими. Це час відновлення сил, масового прильоту птахів, гніздування й народження молодняку. Наскільки благополучно пройде цей період – настільки багатшою стане наша природа. Збереження молодняку залежить не тільки від пернатих і чотириногих батьків. Воно залежить насамперед від нас із вами, наскільки екологічно грамотно ми поводимося в лісових угіддях. Грамота ця нескладна й вимагає дотримання елементарних правил поведінки на природі: не чіпати гнізда і яйця в них, обійди гніздо стороною; не намагайся «врятувати» знайдене новонароджене зайченя, каченя чи інше дитинча – його мати десь поруч; не випускай собаку в угіддя без нагляду; не розводь багать на необладнаних спеціально для цього місцях і не підпалюй суху рослинність; не лізь без необхідності в глухі й потаємні місця, які можуть слугувати укриттям для диких тварин; не залишай сміття після себе.

Також пам’ятайте, що згідно із Законом України від 09 квітня 2015 року № 322-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу” встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 01 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (проведення вибухових робіт, запуск феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах). У зв’язку з цим, звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання вимог частини п’ятої статті 39 Закону України “Про тваринний світ” підприємствами, установами, організаціями та громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає чи може вплинути на стан тваринного світу.

Пам’ятайте, що ми всі – частинка природи. І саме природі ми зобов’язані своїм існуванням, своєю досконалістю, своєю могутністю. Дотримуйтесь елементарної культури поведінки в лісі, виховуйте її в свої дітях. Бережіть природу, бо цього за нас не зробить ніхто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *