Відпочив – прибери після себе!

Ліс завжди був, є, і буде невід’ємною частиною природи. Крім неоціненної екологічної функції, як джерела поповнення кисню на планеті, він має велике економічне, рекреаційне і естетичне значення. Ще з малку ми звикаємо до його чарівної краси, любимо бувати в лісі, дивимося на квіти і дерева, радіємо спілкуванню з природою, милуємося її красою. Ми всі знаємо, що в лісі можна збирати різноманітні ягоди, гриби, чи просто відпочити. Але на жаль не всі правильно поводяться в лісі.

Гуляючи лісом, ми часто зустрічаємо гори сміття, яке «дбайливі» господарі вивезли прибравши в себе вдома і таке відбувається щороку, сотні тисяч людей викидають сміття та всілякий непотріб в лісові масиви, полезахисні лісосмуги або прямо при дорозі. При цьому не задумуються, що страждають невинні дикі тварини, гинуть рослини і дерева, хворіють люди. А що ми залишаємо після себе в лісі, коли побували там, посмажили шашлик? Розкидані поліетиленові пакети, порожні пластикові або скляні пляшки, консервні бляшанки, одноразовий посуд – атрибути проведеного відпочинку. Ліс не витримує такого ставлення до себе, він хворіє й гине від забруднень.

Священний обов’язок кожного з нас полягає у постійній турботі про навколишнє середовище, а отже й про себе. Дехто вважає, що нічого не трапиться, якщо він викине папірець, недопалок, пляшку з під напою чи залишить недоїдки в лісі, а насправді ми бачимо навкруги купи сміття. Якщо ми не будемо піклуватися про чистоту довкілля, то не зможемо повноцінно жити. І це повинен робити кожен. Можливо, вам здається, що старань однієї людини недостатньо, щоб зберегти сприятливу екологію і не допустити погіршення стану навколишнього середовища. Але це не так. Навіть одна людина, змінивши свій спосіб життя, може вплинути на навколишнє середовище – покращити екологічний стан лісів. Всі ми повинні пам’ятати, що чистота навколишнього середовища в першу чергу залежить від кожного з нас.

Нагадуємо, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Засмічення лісів відходами” передбачено накладення адміністративного штрафу на громадян від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 гривень), і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Державна лісова охорона ДП «Голованівське ЛГ» просить громадян не вивозити, не виносити і не залишати після себе сміття в лісі, і пам’ятати українське прислів’я: «Чисто не там де прибирають, а там де не смітять!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *