Міжнародний день захисту клімату

Щороку 15 травня в усьому світі відзначають Всесвітній день захисту клімату – мета цього заходу привернути увагу до проблем зміни клімату, та необхідності захисту клімату, як ресурсу, для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми істотно впливають на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та збалансований розвиток всіх держав.

З метою стабілізації парникових газів в атмосфері на рівні, який би не допустив глобального антропогенного впливу на кліматичну систему, у 1992 році була підписана Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, а у 1997 році – Кіотський протокол до неї. Україною протокол ратифікований 4 лютого 2004 року. Предметом Кіотського протоколу є обмеження та зниження викидів парникових газів усіма країнами, які його ратифікували.

Ми всі повинні пам’ятати, що земля і всі її екологічні системи – це цінний дар. Зміна клімату стосується кожного з нас і зачіпає питання життя всієї планети. Наша побутова поведінка впливає на стан довкілля, а від стану довкілля залежить наше звичайне життя. Внести свою частку в збереження клімату не так вже й важко. Закликаємо громадян рідше користуватися особистим авто, використовувати енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у висадженні нових зелених насаджень та зберігати ті, які ростуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *