Обережно з вогнем у лісі

Лісові масиви потребують постійної уваги і турботи, а також бережливого ставлення. Одним з небезпечних ворогів лісу був і залишається вогонь, а суха і сонячна погода сприяють лісовим пожежам. Усі ми знаємо, що лісові пожежі є справжньою катастрофою для лісівників, наслідки цього негативного явища можуть роками нагадувати про себе залишками спаленої деревини та значними фінансовими збитками.

Зважаючи на те, що стоять погожі літні дні, державна лісова охорона Голованівського лісгоспу, приділяє максимум уваги питанням дотримання правил поведінки людей у лісі. Добровільні пожежні дружини лісгоспу укомплектовані усім необхідним для гасіння пожежі, але щоб до цього не дійшло, проводять постійне посилене патрулювання в лісових масивах з високою пожежною небезпекою, а також у місцях масового відвідування населення. Проводяться постійні бесіди з населенням на протипожежну тематику, наголошують при цьому, що ліс – не приватна власність однієї людини, а загальнонаціональне багатство усієї країни.

Щоб не допустити загорань у лісі, необхідно суворо дотримуватись правил поведінки, а саме забороняється у лісах розводити вогнища, курити, заїжджати транспортними засобами, проводити спалювання сухої трави на сінокосах і пасовищах,залишати у лісі непогашені сірники та недопалки. Якщо ви запримітили лісову пожежу, загасіть її землею, піском, гіллям, а якщо самі не можете це зробити, повідомте про пожежу найближче лісництво або зателефонуйте 101.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства ст. 77 КУпАП за порушення вимог пожежної безпеки в лісах внаслідок необережного поводження з вогнем передбачена адміністративна відповідальність з накладанням штрафу на громадян від п`яти до п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 255 грн.), на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 255 грн. до 850 грн.). Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *