Бережіть ліс від пожеж!

У зв’язку з сухою та спекотною погодою, яка збережеться і в найближчі дні, ДП «Голованівський лісгосп» звертається до відпочиваючих та мисливців з проханням бути обережними у поводженні з вогнем, не залишати без нагляду багать та дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки в лісі, які допоможуть зберегти життя рослинному і тваринному світу. Перш, ніж запалити в лісі вогонь, кинути недопалок, кожен із нас повинен усвідомлювати, що лісова пожежа – це лихо для всіх нас: для людей, звірів, птахів, які живуть у лісових масивах. Ліси, вирощені дбайливими руками лісівників виконують водоохоронні, ґрунтозахисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні функції.

Для того, щоб максимально запобігти виникненню лісових пожеж упродовж пожежно-небезпечного періоду забороняється:

  • палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
  • розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
  • залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;
  • заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
  • використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Пам’ятайте! Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладання штрафів та притягнення до кримінальної відповідальності. Відповідно до ст.77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, громадянам за порушення вимог пожежної безпеки в лісах загрожує штраф у розмірі від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і посадовим особам – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі поширення пожежі на значну площу та нанесення збитків лісовому господарству передбачена кримінальна відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *