Залишайте ліс чистим!

Наші ліси постають перед нами у непривабливому вигляді. Стихійні сміттєзвалища в навколишніх лісах демонструють те, що люди не бажають дотримуватися норм цивілізованого поводження з відходами. Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, громадяни продовжують вивозити сміття та всілякий непотріб у лісові масиви, полезахисні лісові смуги. Берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному. Але надто часто люди про них забувають. Кожен з нас дивується та обурюється через засмічення лісів, лісосмуг, узбіч трас та доріг горами побутового та будівельного сміття. Купи пластику всіх видів, скло, бляшанки та інший усілякий непотріб вражають своїми об’ємами. Тому виникає логічне запитання: щоб не обурюватися через сміття на кожному кроці, може треба просто не смітити і долучатися до європейських методів?

Знайомтеся з нашими простими порадами :

  • Після відпочинку на природі обов’язково збирайте все сміття і забирайте з собою, щоб викинути у найближчий сміттєвий бак.
  • Харчові відходи закопуйте, тварини та бактерії, що живуть у ґрунті, швидко впораються з органічними залишками.
  • Не викидайте сміття де заманеться, особливо в природу! Кидайте сміття тільки в контейнери.
  • Пластикове сміття перед викиданням в сміттєвий бак треба спресувати, щоб зменшити його обсяг: навіщо викидати на смітник повітря в пластикових пляшках і банках? До речі, деякі пластикові вироби можна здати до пунктів прийому вторинної сировини.
  • Сортуйте сміття! Макулатуру, деякі скляні та пластикові пляшки, металеві вироби, батарейки, енергозберігаючі та люмінесцентні лампи можна здати на переробку.
  • Наслідуйте модних кутюр’є і художників – зі сміття можна змайструвати різні прикраси, одяг та інсталяції.
  • Компостуйте харчові відходи для отримання добрива.
  • Намагайтеся не використовувати одноразовий посуд і пластикові упаковки.
  • Використовуйте акумулятори (або блок живлення) замість батарейок. Батарейки і акумулятори вимагають безпечної утилізації.
  • Користуйтеся екосумками – це модно і корисно для природи! Не беріть в магазині пластикові пакети, уникайте за можливості пакування у пластик, обирайте матеріали, що розкладаються швидше – папір, картон чи спеціальний розкладний пластик.

Навчайте інших правильно поводитися з відходами, щоб не засмічувати нашу Планету! Пам’ятайте! Згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Засмічення лісів відходами» передбачено накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Поки кожен з нас не буде дотримуватись елементарної культури поведінки в лісі сам, не стане виховувати її в своїх дітях, доти наші ліси не позбудуться хвороби порожньої поліетиленової пляшки, не загояться їх рани зі смітників. Почавши з себе, кожен може внести маленьку посильну крихту допомоги у цю спільну справу людства – покращення екологічного стану лісів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *