Громадські організації намагаються врятувати лісові підприємства від банкрутства

15 серпня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 р. № 2497-VIII. Законом була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України. Фактично це – подвійне оподаткування, яке може знищити лісове господарство України.

Ведення лісового господарства не можна прирівнювати до сільського господарства: фермер збирає урожай щороку, а лісівник раз у 80, а то і 100 років. Кілька цифр: у 2017-му році при реалізації майже у 14 млрд. грн., лісогосподарські підприємства сплатили податків близько 4 млрд. грн., а додатковий земельний податок додасть до цієї суми від 3 до 10 млрд. грн., залежно від рішення місцевих громад. У такому випадку це призведе до подорожчання щонайменше у 1,5-2 рази деревини, що реалізовується на ринку. Через високу вартість деревини більшість підприємств деревообробної промисловості будуть зупинені, а тому припинять роботу й постачальники сировини – лісогосподарські підприємства. Страждатимуть, в першу чергу лісові господарства Півдня і Сходу країни, бо на утримання штату охорони і захисту лісу вже третій рік (через повне припинення державного фінансування) вже зараз лісоресурсні області перераховують їм свій одноденний заробіток.

Такої системи оподаткування, як передбачено даною поправкою, з урахуванням решти податків, що вже сплачуються, немає ні в ЄС, ані в інших розвинених країнах світу. Тому під час наради представників громадських організацій лісового, наукового, лісопромислового та мисливського спрямування на спільному засіданні прийняли колективне звернення до керівництва державою, голів ОДА та обласних рад народних депутатів, яке викликане тривогою за непередбачувані наслідки для лісового господарства від введення додаткового податку.

Повний текст звернення можна переглянути тут: ЗАВАНТАЖИТИ

Джерело: Товариство лісівників України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *