На зеленій вахті

Лісове господарство – завжди було і залишається пріоритетною складовою народногосподарського комплексу району, основою економічної стабільності, запорукою екологічної безпеки і охорони навколишнього середовища. Ліс – це безцінний дар, насамперед це чисте повітря, гриби, ягоди, чудовий відпочинок, полювання, і багато іншого. Його збереження та примноження – високе покликання всіх працівників лісового господарства.

Щодня сумлінно і невтомно працюючи, лісівники створюють десятки гектарів нових насаджень, охороняють ліси від пожеж, хвороб та шкідників, самовільних рубок, браконьєрського полювання. Професійне свято приходить до лісівників у найкрасивішу пору року-коли ліси одягаються у багряні шати, як у подяку людям, що їх вирощують і оберігають. Встановлення такого свята в Україні- це визнання на найвищому рівні важливості тієї справи, яку роблять працівники лісу. На зелену вахту щодня у ДП «Голованівське лісове господарство» виходить більше ста працівників різних професій, які в лісовій галузі об’єднані в єдину- лісівники. На заслуженому відпочинку знаходиться 76 пенсіонерів, яким завжди віддається належна шана та допомога.

За 8 місяців 2018 року працівниками ДП «Голованівський лісгосп» створені лісові культури на площі 29 га. Під природне поновлення залишено 4 га. Доповнення лісових культур проведено на площі 276 га, у тому числі нові ліси 90 га на деградованих землях нашого району. Догляд за лісовими культурами проведено на площі 1543 га, у тому числі нові ліси 376 га. Заготовлено лісового насіння 23 кг. Рубки в молодняках проведені на площі 138 га. Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 10624 куб.м. ліквідної деревини. Від рубок головного користування заготовлено 5537 куб.м. ліквідної деревини. Із загального обсягу заготовленої деревини реалізовано в круглому вигляді 16545 куб.м., із них реалізація на внутрішній ринок становить 100%. Цехом переробки деревини Голочанського лісництва перероблено 1294 куб.м. деревини, та випущено продукції переробки на суму 4176,5 тис. грн.

За 8 місяців 2018 року обсяг реалізованої продукції склав 30371,3 тис. грн. До всіх рівнів бюджету та фондів підприємством сплачено 12133,6 тис. грн., у тому числі: до державного бюджету 5771,2 тис. грн., до місцевого 3218 тис. грн., з яких здійснюються виплати заробітної плати вчителям, медичним працівникам, та всім бюджетним організаціям районів, території яких охоплює ДП «Голованівський лісгосп», єдиного соціального внеску сплачено 3143,6 грн, а це пенсійні виплати пенсіонерам.

Висловлюю щиру пошану людям усіх професій, які працюють на службі лісу і сумлінною працею возвеличують не тільки наш район, а всю Кіровоградщину. Особлива подяка лісівникам-ветеранам, які доклали чимало зусиль для збереження лісів для нащадків. Зичу невичерпної енергії, добробуту усім лісовим родинам та вагомих трудових здобутків. Жити усім нам під мирним небом, працювати на благо майбутнього суверенної України!

Директор

ДП «Голованівське лісове господарство»

Гончаренко Костянтин Васильович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *