Санітарна вирубка лісу в селі Наливайка є правомірною

У зв’язку з тим, що почастішали випадки звернень від громадян щодо правомірності проведення рубок у лісових насадженнях, нагадуємо, що інформація про місця проведення всіх видів рубок (після видачі лісорубних квитків) оновлюється щомісяця і розміщується на сайті ДП «Голованівське лісове господарство» у розділі «Лісокористування», підрозділ – «Інформація про виписані лісорубні квитки».

Окрім мережі Інтернет, ДП «Голованівське лісове господарство» ознайомлює на місцях делегованих представників громадськості, представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади із запланованими рубками – до початку їх проведення. Лісівники інформують через делегованих представників місцеву громаду про місце запланованої рубки, вид, квартал, виділ, площу, причини, ознайомлюють з дозвільними документами та контактами відповідального працівника, який надасть роз’яснення щодо запланованого лісогосподарського заходу.

Державним підприємством «Голованівське лісове господарство» у 3 кварталі 2018 року заплановано проведення санітарної рубки вибіркової у Голованівському лісництві – квартал 78, виділ 2, площа 4,7 га., дана ділянка знаходиться у селі Наливайка. Підставою для проведення даного лісогосподарського заходу є:

  • «Акт лісопатологічного обстеження лісових насаджень на доцільність призначення санітарних рубок вибіркових в лісових насадженнях» – який складається спеціалістами ДСЛП «Херсонлісозахист».
  • Затверджений «Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів» – затверджений директором ДСЛП «Херсонлісозахист» та начальником Кіровоградського ОУЛМГ.

Після складання акта та погодження переліку до Наливайківської сільської ради було надіслано лист-повідомлення №01-06/292 від 16.07.2018 про проведення в даному кварталі лісогосподарського заходу. За використання лісових ресурсів на вказаній ділянці ДП «Голованівське лісове господарство» буде сплачено до бюджету 688,17 грн. рентної плати.

Звертаємося до усіх небайдужих громадян, які переймаються веденням лісового господарства Голованівського лісгоспу з проханням: перевіряти правомірність рубок за допомогою інформації, яку оприлюднюємо – користуйтеся офіційною статистикою, офіційними джерелами (веб-сайт ДП «Голованівське лісове господарство», веб-сайт Держлісагентства України), сподіваємося, що такі дії допоможуть уникнути непорозумінь, неправдивих звинувачень у незаконних рубках та дозволять уникнути висвітлення у негативному світлі роботи ДП «Голованівське лісове господарство». Пам’ятайте! Всі підрозділи ДП «Голованівське лісове господарство» здійснюють лісогосподарську діяльність прозоро та відкрито для громадськості.

Головний лісничий Роман Мельник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *