Працівники Голованівського лісгоспу відвідали семінар по трудових відносинах

20 вересня в смт Голованівськ начальником Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергієм Подорожним була проведена семінар-нарада. В ній взяли участь голова Голованівської РДА Голімбієвським О. Д., Голованівський селищний голова Цобенко С. О., головний державний інспектор О. Коломійчук, начальник управління соцзахисту Голованівської РДА А. Дудник, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, промисловості та інфраструктури І. Артвіх, начальник управління АПК Голованівської РДА О. Клименко, начальник Голованівського відділу обслуговування громадян Головного управління ПФУ В Кіровоградській області Л. Цилюрик, в.о. заступника начальника Голованівського управління ГУ ДФС в Кіровоградській області Т. Поліщук, начальник Голованівського відділу поліції О. Клименко, представники районної преси та роботодавці району.

Головною темою для обговорення стало питання незадекларованої праці в Україні. Тема легалізації трудових відносин – найактуальніша на даний час. Роботодавці повинні поважати працівників та забезпечувати їх не тільки заробітною платою, а й соціальним захистом сьогодні і в майбутньому. Розв’язання цієї проблеми потребує тісної співпраці органів державної влади та соціальних партнерів. Саме на цьому наголосив Сергій Подорожний, З огляду на те, що наша діяльність тісно повʼязана з реформуванням інших напрямів соціальної політики, зокрема пенсійною реформою, ми маємо діяти злагоджено і оперативно спільно з Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, органами місцевого самоврядування.

Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе права на соціальний захист, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають оплачувану відпустку. На зустрічі Сергієм Подорожним було роз’яснено, що Кабінет Міністрів України ініціював ухвалення і подальше втілення низки рішень, направлених на захист прав найманих працівників з огляду на дотримання умов праці та подальшого соціального захисту при досягненні пенсійного віку. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради за участі керівництва Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Державної служби з питань праці, Державної фіскальної служби, Державної архітектурно-будівельної інспекції, Асоціації міст та інших відомств.

Одним із заходів вжиття впливу до суб’єктів підприємницької діяльності, керівників, які не оформляють трудові відносини з найманими працівниками, не виплачують заробітну плату на відповідному рівні, є діяльність районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Також було нагадано, що найбільша штрафна санкція передбачена за використання праці неоформлених працівників – 30 мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника.

Пріоритетним напрямом залишається інформаційно-роз’яснювальна робота Держпраці. Позитивний вплив таких заходів очевидний. Люди отримують необхідні знання щодо своїх трудових прав, соціальних гарантій, роботодавці усвідомлюють переваги функціонування в законодавчому полі і роблять вибір на користь легальної праці. А у підсумку виграє вся країна, бо це шлях економічного розвитку і соціальної стабільності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *