Представники Кіровоградщини взяли участь у роботі IV з’їзду лісівників України

25 вересня відбувся IV з’їзд лісівників України, у якому взяли участь 440 делегатів з усіх областей України, науковці, народні депутати України. Кіровоградщину на з’їзді представляли 9 делегатів – працівників лісового господарства на чолі з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Наталією Ревенко, а також голова Олександрівської райдержадміністрації Ольга Борота.

Під час виступу заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар звернув увагу на пріоритети, які необхідно реалізувати, щоб лісова галузь змогла повноцінно функціонувати та розвиватися.

«По-перше, це вирішення питання фінансового забезпечення ведення лісового господарства в різних географічних зонах, сприяння довгостроковим інвестиціям в лісове господарство. По-друге, це забезпечення стабільності лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період. Особливо це стосується термінового вирішення питання оподаткування земельним податком лісових земель. По-третє, це вдосконалення лісоуправління та зміна ставлення суспільства, громадськості, можновладних структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства, як до соціально важливого сектору економіки, що робить надзвичайно важливу і корисну справу», – відмітив Володимир Бондар.

Відбулося обговорення доповідей і нагальних питань щодо стану, проблем і перспектив розвитку лісового господарства України та вітчизняної деревообробної промисловості. За результатами роботи з’їзду було схвалено резолюцію, заяву та звернення лісівників України. У зверненні до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів наголошується на необхідності нагального вирішення проблем лісової галузі України. Документ також містить звернення до ЦК профспілки працівників лісового господарства України розглянути можливість проведення соціальних акцій на підтримку рішень з’їзду у випадку ігнорування його рішень.

У тексті резолюції щодо критичного стану українських лісів зазначається, що лісівники вимагають законодавчого введення в областях та лісових угіддях, вражених масовим усиханням соснових насаджень, тимчасового особливого режиму для забезпечення ефективної протидії всиханню лісів та внесення відповідних змін у законодавчі акти.

Прийнятою заявою лісівники закликають народних депутатів відмінити поправку до Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств”. Учасники зібрання підтримали ініціативу Президії Всеукраїнської ради Товариства лісівників України щодо утворення міжгалузевої громадської асамблеї «Люди для лісу – ліс для людей».

За матеріалами: Кіровоградського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *