Незабаром розпочнеться полювання на фазана

У суботу, 13 жовтня, на території мисливських угідь Голованівської районної організації УТМР відкривається сезон полювання на фазана. Він триватиме до 9 грудня включно. Днями полювання є середа, субота й неділя. Полювання на фазана здійснюється за ліцензією. За однією ліцензією можна добути три голови фазана.

Нагадуємо, що до полювання допускаються лише ті мисливці, які мають при собі перелік документів, передбачених статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», а саме: посвідчення мисливця; щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензію, відстрільну картку тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання; паспорт на собак мисливських порід у разі їх використання під час полювання.

Як тільки не називають цього дивного птаха: жар-птиця, золотий птах, втім, то воно й не дивно, адже для наших місць цей птах виглядає досить екзотично. Незвичайне забарвлення і дивовижна краса перш за все манять мисливців, охочих дістати такий трофей. Як краще це зробити? Ось декілька порад: фазан є представником сімейства курообразних. Середньостатистичний фазан може досягати за розміром до 85 сантиметрів, а за вагою до 2 кг. Самці завжди трохи крупніше самок, але це не єдине що їх відрізняє, самки зазвичай мають тьмяно коричневе або сіре забарвлення, це робить їх непомітними, самці ж навпаки виділяються дуже яскравим забарвленням, що включає в себе зелений, золотистий, фіолетовий, помаранчевий, і безліч інших відтінків. Звичайні місця проживання фазана – це ліси і чагарники, важливо наявність води, тому фазана можна часто зустріти в заростях по берегах річок, озер та інших водойм. У раціон харчування фазана входять ягоди, насіння рослин, а також їх дрібні плоди, при нагоді фазан не проти й поласувати деякими молюсками комахами і черв’яками. Фазан є нікчемним літуном, максимальна відстань, яку він може пролетіти за раз становить в середньому 100-150 метрів. А ось з пересуванням по землі у фазана все в порядку, він досить швидко пересувається не тільки по відкритим місцевостям, але і серед заростей і чагарників.

Основним видом полювання на фазана є полювання з собакою. При виборі собаки насамперед потрібно враховувати місцевість в якій мешкає фазан, і його звички. Досить часто цей птах ховається в кущах в яких відчуває себе як риба у воді. Тому слід вибирати перш за все довгошерстих і жорсткошерстних псів. Такі собаки будуть захищені від колючої рослинності і без зусиль зможуть дістати фазана з колючих кущів. Зазвичай полювання протікає так: собака нападає на слід фазана і женеться за ним, змушуючи його злетіти, а в повітрі птицю вже чекає рушниця мисливця. Крім того, собака може принести здобич. Так само на фазана полюють і без собаки. До таких видів полювання можна зарахувати полювання з засидженням. В основному це є маскування в якійсь подобі саморобного куреня. Такі курені варто робити в місцях де фазани з’являються найчастіше, наприклад, у плодових деревах, куди фазани часто приходять годуватися, де можна насипати пшона для приманки. Найбільш оптимальна відстань пострілу з засидженням знаходиться в районі 40 метрів. Так само можна наганяти фазанів на мисливців, або переслідувати їх по слідах на снігу. У цілому полювання на фазана є виключно спортивною і досить захоплюючою пригодою, а це найголовніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *