Всесвітній день захисту тварин — це свято, яке допомагає об’єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин. Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата свята, 4 жовтня вибрана не випадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.
У багатьох країнах вважається, що домашні тварини — це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо, і в той же час, тварини, як і раніше страждають від людської жорстокості.
Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи. В останні роки заходи, присвячені Всесвітньому Дню захисту тварин, проходять більш ніж у 60 країнах світу. День тварин встановлений з метою підвищення усвідомлення громадськістю необхідності захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин. У світі є багато речей, що загрожують нашим меншим братам, котрі також називають цю планету домом. Щодня природні ресурси використовуються зі зловживанням, водно-болотні угіддя та ліси руйнуються через будівництво нових міст, а місця проживання живих істот перетворюють на асфальтні дороги. Крім того, незаконна торгівля дикою природою та браконьєрство призводять до зникнення цілих популяцій.
За оцінками експертів, дев’ять відсотків усіх видів вимирають кожен мільйон років, тобто від одного до п’яти видів щороку. За останнє століття швидкість вимирання зросла у п’ять разів. Востаннє масове вимирання спостерігалось шістдесят п’ять мільйонів років тому, коли на Землі не стало динозаврів.
Всесвітній день тварин – це чергове нагадування про те, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Саме на наші плечі покладена відповідальність за захист та процвітання майбутніх поколінь представників фауни. Відомо, що для більшості людей масові заходи завжди були основним способом боротьби за соціальну справедливість та реформи. Завдяки підвищенню обізнаності люди стають гуманнішими, що в результаті може породити правові реформи та соціальний прогрес, які в свою чергу зроблять планету безпечним місцем для життя тварин.
Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі. Збереження, невиснажливе використання та відновлення тваринного світу залежить від кожного з нас, тому закликаємо всіх небайдужих долучитись до відзначення Всесвітнього дня захисту тварин і особистими справами зробити свій посильний внесок у цю необхідну та добру справу.