Провели позаплановий інструктаж з охорони праці

У ДП «Голованівський лісгосп» 13 та 14 листопада виконуючий обов’язки інженера з охорони праці Олександр Милаш провів позаплановий інструктаж з охорони праці для помічників лісничих, старших майстрів лісу, майстрів лісу, трактористів трелювальної техніки та водіїв автотранспортних засобів. Порядок проведення позапланового інструктажу регламентовано Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, що затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15

Заготівля лісу – мабуть, один з найнебезпечніших видів робіт, тому в ході засідання було розглянуто та обговорено питання стану охорони праці та техніки безпеки на підприємстві, зокрема: безпечне виконання робіт на лісосіках, підготовка територій лісосік перед початком робіт, безпечна експлуатація бензомоторних пилок, безпечне звалювання дерев, трелювання деревини, вимоги безпеки під час експлуатації транспортних засобів, зменшення ризиків виробничого травматизму, надання дозволів на проведення робіт з підвищеною небезпекою, виконань вимог безпеки на вантажно-розвантажувальних роботах.

В межах навчання порушили питання про особливості дотримання законодавства, правил, інструкцій з охорони праці на виробництві, зокрема в лісовій. Детально обговорили основні причини травматизму на виробництві та при виконанні лісосічних робіт, які належать до переліку із підвищеною небезпекою. Окремо було наголошено про нещасні випадки виробничого характеру із смертельними наслідками, які стались на підприємствах, що належать до сфери управління Держлісагентства України. Також Олександр Милаш наголосив на тому, що відповідно до Конституції України «Здоров’я, життя людини є найвищою цінністю». А тому, від якісного проведення інструктажів, навчання, правильного організаційно-технічного процесу, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вміння надавати першу медичну допомогу, залежить життя та здоров’я працівників. Він наголосив на вимозі беззаперечного виконання на лісосіках правил охорони праці і безпеки виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *