Щоб тваринам легше зимувалося

Дикі звірі – це наше загальнодержавне багатство, яке потребує уважного і турботливого ставлення. А затрати на їх охорону окупляться безцінними хвилинами спостереження за красою навколишньої живої природи. Це той обов’язок, до якого працівники державної лісової охорони та єгерська служба ставляться дуже відповідально. Цьогоріч зима вступила в свої права по-справжньому, проте пережити тяжкі умови диким тваринам допомагають працівники ДП «Голованівське лісове господарство».

Підгодівля диких копитних відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів’я, слугує вагомим чинником попередження чи зменшення збитків лісовому та сільському господарствам, забезпечує виживання цих видів у зимових умовах. Для даних тварин найбільш несприятливі умови створюються в період із сильними морозами (понад -15 С) без снігу, або навпаки з високим сніговим покривом, який тримається більше тижня.

І хоча захистити тварин від усіх негараздів життя неможливо, та при розумному веденні мисливського господарства можна значно зменшити негативний вплив природних та антропогенних факторів. Саме тому ДП «Голованівське лісове господарство» проводить роботу по підгодівлі диких тварин. Зокрема в трьох єгерських обходах проводять викладку кормів(сіно та зерно-відходи) до годівниць для козуль, оленя європейського та майданчиків для диких свиней. Для створення солонців закуплено та розкладено три тони солі, яка також потрібна для збалансованого раціону.

Крім підгодівлі, іншою беззаперечною умовою для сталого розвитку мисливських тварин є охорона угідь та боротьба з браконьєрством. Це основний обов’язок мисливствознавця та єгерської служби. Сьогодні й наступні дні проводиться охорона мисливських угідь та ведеться підгодівля диких тварин і птахів.

Тарас Стригун, мисливствознавець ДП «Голованівський лісгосп»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *