Лісівники одягнуть нову форму

Одяг, який використовуватиметься щоденно працівниками державної лісової охорони, складається із зимового, демісезонного та літнього костюмів Наприкінці року в Державному агентстві лісових ресурсів України презентували нову форму для працівників державної лісової охорони — для щоденного носіння, чого раніше не було. Нову форму затвердили єдиного зразка: вона однотонна, кольору оливи (темно-зелена), складається із зи­мового, демісезонного та літнього костюмів. Зразки кожного елементу одягу — від взуття до головних уборів — теж затверджено.

— Це робоча нова форма, яка буде використовуватися працівниками при використанні своїх службових обов’язків. Зразки вже готові, ми їх узгоджували з представниками обласних управлінь: враховували їхні думки, аби ця форма була зручною у носінні, використанні в різних погодних умовах — у дощ, сніг, спеку, тому що лісівники працюють щодня. Раніше такої форми не було. Зразки костюмів для парадного та повсякденного носіння не скасовані. Тобто на різних подіях — засіданнях колегії, урочистих заходах — такий одяг і надалі буде використовуватися, — розповів начальник Відділу охорони і захисту лісів Державного агентства лісових ресурсів України Ігор Будзінський. — Необхідність затвердження нових зразків форменого одягу для працівників державної лісової охорони виникла і в тому, що на сьогодні наше суспільство дуже мілітаризоване: в країні продається дуже багато різного камуфльованого одягу на ринках, у магазинах тощо. При цьому в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» прописано, що заборонено носити форму, яку використовують Збройні Сили України. Сьогодні військову форму можна побачити на рибалках, мисливцях, будь-яких категоріях населення. Й у лісі можна було зустріти працівників державної лісової охорони одягнутих у різні зразки військової форми, яку можна було придбати на ринках. Часто на рукавах були емблеми Німеччини, Англії, навіть траплялися РФ. Тобто ходив хто в чому міг, це нічим не регламентувалося. Також ми вирішили відійти від камуфляжу, бо у нас були деякі застороги в Донецькій і Луганській областях — у зоні проведення ООС та «сірій» зоні. Там працівники державної лісової охорони мали застереження від військових, аби вони припинили одягати камуфльований одяг, тому що по них можуть відкрити вогонь на ураження: невідомо, хто ж це ходить — працівник лісництва чи диверсійна група. Тому від камуфльованого одягу ми відходимо.

До речі, перед Новим роком у першому читанні був прийнятий законопроект, у якому ідеться, що за носіння військового одягу або знаків розрізнення, які використовують військові, передбачена адміністративна відповідальність — навіть до вилучення одягу. Які ж особливості нової форми? Для її пошиття пропонується вико­ристовувати цупку тканину, стійку до розривів. У Держлісагентстві пояснили, що вислухавши різні думки, прийшли до висновку, що погони будуть недоречними, наприклад, на футболці. Теж не зручно на куртці, коли працівник державної лісової охорони нестиме, наприклад, наплічник чи сумку. Залишається нарукавна емблема «Державна лісова охорона» на лівому рукаві і нагрудні знаки, де буде зазначатися посада і прізвище. Крім того, працівник державної лісової охорони має мати при собі службове посвідчення.

— Наші працівники часто виїжджають обмінюватися досвідом за кордон на різні конференції — в країни Євросоюзу, Білорусь. Звісно, ми придивляємося в чому там ходять працівники лісу, які в них знаки розрізнення, формений одяг — цим всім ми цікавилися, переглядали сайти цих відомств, враховували цей досвід. Були пропозиції зробити формений одяг, схожий до білоруського, але все-таки ми зійшлися на думці, що він є більш подібним до російського, і це буде не коректно. Наприклад, у білорусів як знаки розрізнення є петлиці — такі ж, яку Російській Федерації. Ми вирішили, що буде неправильно, якщо наші лісівники ходитимуть у схожій формі до форми країни-агресора, — уточнив Ігор Будзінський.

Він зазначив, що в Лісовому кодексі України передбачено, що державна лісова охорона забезпечується форменим одягом. Якщо так, то підприємства за власні кошти організовують пошиття форми, видачу і контроль її носіння. Звісно, в окремих підприємств, особливо Південно-Східного регіону, може бути сутужно з власними коштами. Тому в наказі Держлісагентства сказано, що форма може бути пошита і придбана як за власні кошти підприємств, так і за кошти інших джерел, не заборонених законодавством (але в будь-якому випадку форма має бути обов’язково на обліку). В регіонах підприємства самі вибиратимуть виробника одягу, який зробить одяг за затвердженими зразками. Тому цінова пропозиція може різнитися. Як порахували в Держлісагентстві, в середньому набір із трьох комплектів коштуватиме 8—10 тисяч гривень — це приблизна ціна. Також затверджено терміни носіння форми для кожного елементу — від року до чотирьох. Окрім того, наказом Держлісагентства не передбачено конкретної дати переходу на нову форму.

— Ми не могли написати конкретну дату, розуміючи, що сьогодні не всі підприємства мають достатньо коштів, аби забезпечити своїх працівників. Якщо у нас лісової охорони є близько 16 тисяч осіб, то навіть по 8 тисяч для кожного — це досить значна сума. Перехід буде поступовий — по мірі можливості підприємства і по мірі необхідності в сезон. В обов’язковому порядку в бухгалтерському обліку підприємства це буде відображатися, — наголосив Ігор Будзінський. — Парадна форма залишається — поки ми її не змінюємо, у свій час вона була погоджена з Міністерством оброни України (залишаються всі знаки розрізнення, погони).

Джерело: Оксана МИКОЛЮК

ekoinform.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *