В мисливських угіддях ДП «Голованівський лісгосп» провели облік мисливських тварин

Налагоджений облік тварин, які є об’єктами полювання, має першорядне значення у веденні мисливського господарства. Таксація звірів проводиться після закінчення сезону полювання по сніговому покриву методом прогону з охопленням не менше 20% угідь в місцях перебування мисливських тварин, методом подвійного картування слідів. Також використовувались анкетні дані спостереження та матеріали із записів єгерської служби та лісової охорони

Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов. Надмірна, нерегульована чисельність тварин може принести значну шкоду лісовим насадженням. Загальна площа мисливських угідь – 6,9 тис. га. Результати цьогорічного обліку показали, що чисельність диких тварин у мисливських угіддях становить: 156 оленів, 172 козулі, 16 лисиць, 24 куниці, 188 зайців. Чисельність основних видів мисливських тварин в угіддях є каталізатором стану ведення мисливського господарства на даній території, а також його невиснажливого використання.

Силами єгерської служби та лісової охорони ведеться своєчасний контроль за термінами полювання, нормами відстрілу дичини, боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків. Дбаючи про ріст чисельності диких тварин у холодну пору року у місцях гартування звірів – здійснюється облаштування годівниць, солонців, ведеться заготівля кормів. Дикі звірі – це наше загальнодержавне багатство, яке потребує уважного і турботливого ставлення. А понесені затрати на їхню охорону окупляться безцінними хвилинами спостереження за красою навколишньої живої природи.

Тарас СТРИГУН

мисливствознавець ДП «Голованівський лісгосп»

На фото працівники служби лісової охорони ДП «Голованівський лісгосп» під час проведення обліку диких тварин у мисливських угіддях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *