В обласному управлінні підбили підсумки господарсько-фінансової діяльності за 2018 рік

31 січня під головуванням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко відбулося засідання колегії. На ньому розглядались підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2018 рік. Участь у роботі колегії взяли директори та головні спеціалісти лісгоспів, лісничі та голови профкомів.

За фахову та сумлінну роботу із засобами масової інформації, забезпечення об’єктивного та ефективного зв’язку з громадянським суспільством і створення позитивного іміджу лісової галузі та з нагоди Дня соборності України прес-секретарю Тетяні Зозулі було вручено Подяку Держлісагентства України.

Як зазначив, доповідаючи, перший заступник начальника управління – головний лісничий Олег Середюк, виконання запланованих лісогосподарських заходів лісовими господарствами у 2018 році забезпечено. Лісові культури створені на площі 423 га, з них 204 га нових лісів, під природне поновлення залишено площу 112 га. Доповнення лісових культур проведено на площі 1238 га, догляд – на 7078 га.

Щоб забезпечити створення лісових насаджень власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках області вирощено 3,7 млн. штук стандартних сіянців та заготовлено 31,3 тонни лісового насіння. У шкільних відділеннях розсадників вирощують 155 тис. штук саджанців декоративних порід. У лісовому фонді закладено 14,6 га плантацій новорічних ялинок. За 2018 рік підприємства лісової галузі області реалізували декоративного посадкового матеріалу на суму 3 млн. 171 тис. грн., а також 36,4 тис. штук новорічних ялинок на суму 3,2 млн. грн. У підвідомчих лісах виникло 5 випадків пожеж на площі 2,28 га. Обсяг виявлених незаконних рубок становив 142 куб. м. Сума завданої шкоди – 1134 тис. грн., відшкодовано 52,8 тис. грн. На порушників правил полювання районними мисливствознавцями складено 89 протоколів. Підприємствами реконструйовано 3,7 км доріг лісогосподарського призначення.

На фінансування заходів з охорони праці витрачено 2 млн. грн., або 2 315 грн. на одного працівника. Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 146,1 тис. куб. м ліквідної деревини. Від рубок головного користування – 38 тис. куб. м. Із загального обсягу заготовленої деревини реалізовано в круглому вигляді 177,3 тис. куб. м, усю деревину поставлено на внутрішній ринок. Порівняно з 2017 роком ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 105 грн., або на 109 %, і становить 1232 грн. Обсяг реалізації продукції зріс на 34 млн. 550 тис. грн. і склав 272 млн. 928 тис. грн., або 114,5 % до попереднього року. На 109 % зросла середня заробітна плата працівників лісового господарства Кіровоградщини. За підсумками року вона становить 13 368 грн. До зведеного бюджету та фондів лісогосподарськими підприємствами сплачено 115,8 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. Загальний вихід лісоматеріалів круглих від усіх видів рубок становив 22,2 %, деревини дров’яної для технологічних потреб – 74,1% та дров паливних – 3,5 %. Загальний вихід лісоматеріалів круглих від рубок головного користування становить 31,7 %, деревини дров’яної для технологічних потреб – 66,8 %, дров паливних – 1,6 %. Вихід пиловників з РГК становить 28,3 %.

Як відмітив заступник начальника управління Олександр Кваша, деревообробними підрозділами підприємств перероблено 12 183 куб. м деревини. Випущено продукції переробки на суму 47 млн. 680 тис. грн. Середня заробітна плата в деревообробному секторі зросла на 682 грн., її розмір – 17 708 грн. Рентабельність продукції переробки становить 30 %. Про стан виконавської дисципліни в лісогосподарських підприємствах доповіла головний спеціаліст – юрисконсульт Тетяна Коваленко. Колегія заслухала інформацію щодо підсумків проведення внутрішніх аудитів за 2018 рік. Розглядалась діяльність Оникіївського лісгоспу щодо дотримання актів законодавства з питань облiку лісопродукції та Долинського лісгоспу – щодо дотримання нормативно-правових актів, планiв з питань лiсорозведення та лiсовiдновлення.

Наталія Ревенко звернула увагу присутніх на посилення контролю з боку працівників державної лісової охорони щодо незаконних рубок та на раціональне використання лісових ресурсів. За підсумками трудового суперництва колективів лісогосподарських підприємств за 2018 рік перше місце зайняло ДП «Оникіївський ЛГ», другий результат у ДП «Чорноліський ЛГ», третю сходинку посіло ДП «Олександрівський ЛГ». Стимулюючий приз до перемоги – символічну черепаху – отримало ДП «Світловодський ЛГ».

Джерело: Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *