Увага! За збирання і продаж первоцвітів будуть штрафувати

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів. З наближенням весняних теплих днів сотні людей потягнуться до лісу, хто з метою помилуватися природою, а хто за наживою.

Законом України «Про рослинний світ» такі дії заборонені. А обов’язки по охороні, збереженню та невиснажливому використанню рослинних ресурсів покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власників та користувачів земельних ділянок. Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 510 грн до 3655 грн з конфіскацією незаконно добутого. Будьте уважні, адже правопорушниками вважаються не тільки продавці квітів, але й покупці.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників, заплативши за нього певну суму, то він став порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у відповідності із статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу), згідно якої громадяни, які скоїли такі дії по відношенню до об’єктів рослинного світу, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень. а в межах об’єктів природно-заповідного фонду України від 1700 до 3655 грн., з конфіскацією рослин.

Для громадян, які планують здійснювати збирання та заготівлю ранньоквітучих рослин доводимо до відома, що за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення:

  • підсніжники – від 49 до 62 грн,
  • черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн,
  • шафрани (крокуси), сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

Варто замислитись, чи прибуткова це справа?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *