Делегати від Кіровоградщини взяли участь у другому етапі четвертого з’їзду лісівників України

14 березня в Луцьку проходив другий етап четвертого з’їзду лісівників України. У його роботі взяла участь делегація лісівників Кіровоградської області на чолі з начальником облуправління лісового та мисливського господарства Наталією Ревенко. Учасники обговорили стан реалізації рішень першого етапу з’їду, подальші кроки та напрями розвитку лісового господарства України.

Під час обговорення нагальних питань галузі Наталія Ревенко підкреслила, що всі ліси на території країни згідно із законом є власністю держави та перебувають під її захистом, проте протягом трьох останніх років лісову галузь без державної програми розвитку та фінансової підтримки залишено на призволяще. При цьому лісівники Кіровоградщини не перекладали й не перекладають проблем, пов’язаних з відсутністю фінансування лісового господарства, на плечі держави, – зазначила доповідач. За її словами, з 2016 року з ініціативи Кіровоградського ОУЛМГ діє регіональна екологічна програма «Ліси Кіровоградщини» на 2016-2020 роки. У рамках цієї програми на ведення лісового господарства спрямовано з обласного бюджету понад 6,5 млн гривень. «Кошти невеликі, але вони дозволяють трьом степовим лісгоспам області триматися на плаву», – сказала Наталія Ревенко.

Начальник управління зауважила, що незважаючи на те, що на нинішній рік підприємствам Півдня і Сходу та установам природо-заповідного фонду державне фінансування було виділено, вони досі не можуть отримати ці кошти, оскільки Мінагрополітики не погоджено проект плану заходів ведення лісового та мисливського господарства, охорони й захисту лісів. «А на Півдні вже розпочався пожежонебезпечний період, що вимагає покриття значних витрат на проведення попереджувальних заходів у лісах», – підкреслила Наталія Ревенко. Вона подякувала всім лісівникам, які допомагають лісовій охороні південних та східних регіонів розв’язувати проблеми, пов’язані з браком фінансових ресурсів.

За результатами роботи з’їзду було прийнято звернення до Президента України про необхідність визначення стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства, пріоритетних функцій та принципів державного управління лісами. Воно містить пропозицію щодо створення робочої групи при Президентові України з напрацювання національної лісової політики та відповідних законодавчих актів щодо неї. Делегати з’їзду підтримали звернення до Верховної Ради України з проханням терміново прийняти як невідкладні проекти Законів, зареєстровані у Верховній Раді, та вчинити інші дії відповідно до Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017:

  1. «Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8238 від 05.04.2018 для забезпечення формування Державного фонду розвитку лісового господарства.
  2. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів» № 8241 від 05.04.2018. для забезпечення розподілу функцій та вдосконалення роботи лісової охорони та здійснення національної інвентаризації лісів.

З’їзд лісівників прийняв рішення звернутися до Кабміну з проханням:

  1. Передбачити можливість додаткового фінансування лісового господарства на Півдні та Сході України за рахунок перегляду Державного бюджету України на 2019 рік.
  2. При підготовці бюджету на 2020 рік передбачити створення окремого фонду фінансування лісового господарства на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.
  3. Розробити та прийняти Програму «Ліси України до 2030 року» на виконання Стратегічного плану ООН з лісів.
  4. Розробити та затвердити комплексну програму розвитку деревообробної галузі на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.
  5. Враховуючи рішення Генеральної асамблеї ООН про проведення у 2019 році заходів до Всесвітнього дня лісі під гаслом «Ліс і освіта» збільшити у два рази замовлення на підготовку у закладах вищої освіти спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей. Зберегти лісові коледжі, як заклади технічної освіти, не допустити відтік молоді на заробітки в інші країни.
  6. Розробити та затвердити комплексну програму розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу на основі кращих зразків та передового досвіду європейських країн.

За матеріалами: Кіровоградського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *