Звернення IV з’їзду лісівників України (другий етап) до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України

Ми, делегати IV з’їзду лісівників України, вдруге вимушені звертатися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності нагального вирішення проблем лісової галузі України. На жаль, після проведення першого етапу з’їзду у вересні 2018 року, далеко не всі рішення та вимоги З’їзду були виконані та прийняті до уваги.

Потрібно зазначити, що частково, за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України, планується профінансувати лісогосподарські заходи на Півдні та Сході України. Верховна Рада України, Комітет податкової політики підтримали наші вимоги і законодавчо зменшили до 0,1% податок на лісові землі. У той же час, тривогу викликає невиконання в повному обсязі Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017, який направлений на врегулювання питань розвитку лісового господарства. Як показують останні події, потребує правового врегулювання ставлення різних гілок влади до лісового господарства.

З метою визначення стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства, пріоритетних функції та принципів державного управління лісами ми звертаємось до Президента України з пропозицією створення робочої групи при Президентові України з напрацювання національної лісової політики та відповідних законодавчих актів щодо неї. Ми звертаємося до Верховної Ради України терміново прийняти, як невідкладні, проекти Законів, зареєстровані у Верховній Раді у відповідності до Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017:

1.«Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8238 від 05.04.2018 для забезпечення формування Державного фонду розвитку лісового господарства.

2.«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів» № 8241 від 05.04.2018 для забезпечення розподілу функцій та вдосконалення роботи лісової охорони і здійснення національної інвентаризації лісів.

Ми вважаємо за необхідне відкликання законопроекту № 10092 від 26.02.2019 «Про ринок необробленої деревини та прав на її заготівлю» з метою його доопрацювання з урахуванням інтересів деревообробної та лісової галузей, розвитку малого і середнього бізнесу. Звертаємось до Уряду України:

1.Передбачити можливість додаткового фінансування лісового господарства на Півдні та Сході України за рахунок перегляду Державного бюджету України на 2019 рік.

2.При підготовці бюджету на 2020 рік передбачити створення окремого фонду фінансування лісового господарства на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11. 2017.

3.Розробити та прийняти Програму «Ліси України до 2030 року» на виконання Стратегічного плану ООН з лісів.

4.Розробити та затвердити комплексну програму розвитку деревообробної галузі на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.

5.Враховуючи рішення Генеральної асамблеї ООН про проведення у 2019 році заходів до Всесвітнього дня лісі під гаслом «Ліс і освіта», – збільшити у два рази замовлення на підготовку у закладах вищої освіти спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей. Зберегти лісові коледжі, як заклади технічної освіти, не допустити відтік молоді на заробітки в інші країни.

6.Розробити та затвердити комплексну програму розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу на основі кращих зразків та передового досвіду європейських країн.

7.Розблокувати поставки на експорт дров’яної деревини, що дозволить не тільки збільшити реалізацію продукції державних лісогосподарських підприємств, а і збільшити наповнення податками місцеві бюджети.

8.Внести зміни до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями з метою зменшення розміру відрахувань державними лісогосподарськими підприємствами до бюджету частини їх чистого прибутку (доходу) з 75 відсотків та встановити розмір відрахувань на рівні 15 відсотків, як це було до 2017 року, що дозволить забезпечити оновлення основних фондів лісгоспів.

9.Розробити зміни у законодавчі і нормативні документи, які регулюють діяльність системи Украгролізинг щодо надання пільг на придбання лісогосподарської техніки лісогосподарськими підприємствами.

10.Створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості України для розробки та координації реалізації державної політики у сфері лісового та мисливського господарства і деревообробної промисловості.

Звертаємось до громадських об’єднань, обласних, районних, міських, та селищних рад, обласних та районних державних адміністрацій: підтримати проведення місячника зі створення нових лісів, парків і скверів під гаслом «Посади своє дерево» та долучитися до акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках». В рамках акції пропонуємо створити меморіальні насадження (алеї, сквери тощо) в честь героїв, які віддали своє життя, захищаючи Україну під час бойових дій, а на лісогосподарських підприємствах де вони працювали – іменні алеї.

Вкотре звертаємось до політичних партій, народних депутатів України: у лісовому господарстві, деревообробній промисловості працюють більше півмільйона людей, а разом з членами сімей – це майже мільйон виборців. Слід виважено підійти до вирішення проблем лісової галузі, вважати неприпустимим замість конкретних пропозицій займатися політичним піаром та нехтувати інтересами виборців, які працюють в лісовому господарстві.

Джерело: ТЛУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *