Лісівники попереджають: Ліс – не смітник!

Помалу, але невпинно і незворотно зима поступається своїми правами її величності весні. Приємно знову відчути довгоочікувану насолоду від тепла, яскравого проміння лагідного сонця, молодої квітучої зелені. Але з настанням весни, з приходом теплих днів, щоразу перед нами постає питання наведення належного порядку у власному дворі,на вулиці. Власники приватних будинків починають наводити порядок у своїх домоволодіннях. Але інколи буває так, що сміття, зібране у дворі, викидають «за тин» або у найближчу посадку чи ліс, не обтяжуючи себе тим, аби вивезти його в установлене місце. Чому серед нас є такі, які так чинять, що спонукає їх до цього? Брак культури, цілковита неповага до всіх і кожного, затятий індивідуалізм, коли бачимо і переймаємося тільки тим, що стосується нас особисто, наших інтересів, чи то байдуже ставлення до всіх і кожного?

Державна лісова охорона ДП «Голованівський лісгосп» нагадує, що відповідно до статті 73 КУпАП «Засмічення лісів відходами» – категорично забороняється викидати сміття і відходи у не відведених спеціально для цих цілей місцях і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 100. Згідно зі ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель», передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але, мабуть, найбільшу відповідальність кожен з нас несе перед власною совістю. То ж не будемо порушувати закон і цивілізованих норм співжиття.

Природа недбалого ставлення не пробачає. Загалом, все залежить від свідомості кожного з нас. Якщо вона є, непотрібно ніяких правил, заборон, пересторог. Усвідомлена людина чітко знає, що можна робити, а чого ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *