Всесвітній день охорони праці

Охорона праці – засіб збереження життя та здоров’я людини у процесі трудової діяльності. З метою підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби з бідністю й безробіттям, заборони використання дитячої праці у 1919 році заснована Міжнародна організація праці (МОП), яка у 2019 році святкує свій 100-річний ювілей.

Для привертання уваги світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочому місці, міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003 році. З часом цей день об’єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров’я та життя. В Україні згідно з Указом Президента від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці, який збігається із Всесвітнім днем охорони праці і проводиться на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності 28 квітня.

Цього року Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Вибір теми обумовлений викликами і змінами в сфері праці, які відбулися в результаті розвитку технологій і під дією нових демографічних, глобалізаційних, кліматичних та інших факторів.

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці та усвідомлюючи важливість порушеного питання на ДП «Голованівський лісгосп» протягом тижня з 22 по 28 квітня проводили профілактичні заходи: видано наказ по підприємству №47 від 19.04.2019р. про проведення Тижня охорони праці, затверджено графік цільових перевірок, розроблено план заходів по підприємству, створений організаційний комітет із залученням профактиву. Проводилася робота щодо визначення найкращого підрозділу, кращого працівника, кращої виробничої дільниці (бригади).

Відзначення та нагородження переможців конкурсів відбудеться на урочистій нараді, присвяченій Дню охорони праці, яка відбудеться в Кіровоградському ОУЛМГ незабаром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *